Ražošanas automatizācija ir viens no galvenajiem tehniskā progresa virzieniem. Sakarā ar automātikas strauju attīstību parādījusies iespēja atbrīvot cilvēku no tiešas piedalīšanas ražošanas procesā. Pēc automatizēšanas mašīnas nevis tikai aizstāj cilvēka fizisko darbu bet arī izpilda vadīšanas funkcijas ražošanā. Līdz ar to enerģijas materiālu un informācijas iegūšana, pārveidošana, nodošana un izmantošana notiek automātiski.
Pašlaik tiek automatizētas praktiski visas rūpniecības nozares, iekļaujot pārtikas rūpniecību. Viens no ražīguma paaugstināšanas veidiem pārtikas rūpniecībā ir smago un darbietilpīgu darbību, piemēram, materiāla iekraušana/nokraušana un padošana, automatizācija. Šīs operācijas aizņem būtisku apjomu uzņēmumu ražošanas procesā, jo tās tiek izpildītas visos ražošanas etapos.
Cits priekšnoteikums pārtikas rūpniecības automatizācijai ir tas, ka ražošanas produkti tiek notīrīti un apstrādāti ar ķīmiskām vielām, kuras var būt bīstamas cilvēka veselībai. Ražošanas automatizācija ļauj izvairīties no cilvēku atrašanās bīstamās vietās.
Iekraušanas iekārtas tiek izmantotas materiāla padošanai apstrādājošiem mehānismiem, bunkuriekārtām u.t.t. Apstrādājošai iekārtai produkts ir jāpadod pa gabaliem. Tādēļ iekraušanas iekārtas, neskaitot savas funkcijas, izpilda arī dozētāju funkcijas. Šim mērķim tām ir jāizmanto atbilstošie tehniskie lēmumi.…