Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
0,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:111498
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 20.02.2007.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Gandrīz ikviens ikdienā saskaras ar dažādiem plastikāta izstrādājumiem, lielākoties tie tiek izmantoti dažādu preču un produktu iepakošanai, un nevienam pat neienāk prātā, ka visparastākais atkritumu maisiņš, var palīdzēt cilvēkiem nokļūt līdz Marsam.
Lielākā daļa plastikāta iepakoujumu tiek izgatavoti no polietilēna, kura dažām modifikācijām piemīt lieliskas spējas aizturēt visbīstamāko kosmisko. Lai arī šis fakts nav nekāds jaunums, tomēr neizturīgais materiāls nebija īpaši piemērots kosmisko kuģu izgatavošanai. Šobrīd NASA speciālistiem ir izdevies radīt revolucionāru, uz polietilēna bāzes balstītu materiālu, kas ir vieglāks un izturīgāks par alumīniju un tiek dēvēts par RXF1. Šis materiāls pirmo reizi apvieno pirmšķirīgas tehniskās īpašības ar lieliskām ekranēšanas spējām. Un, lai cik dīvaini arī tas neizklausītos, šobrīd drošākais veids, lai dotos uz Marsu, varētu būt plastmasas kosmiskais kuģis.
Cilvēku aizsargāšana no kosmiskā starojuma ir nozīmīga un pagaidām neatrisināta problēma tālākos kosmiskajos lidojumos - radiāciju. Misija, kas nogādātu cilvēku uz Marsu un pēc tam atpakaļ uz Zemi, kopumā varētu ilgt aptuveni 30 mēnešus, pie tam lidojuma laikā nāktos pamest Zemes magnētisko lauku, kas mūs ikdinā aizsargā no kosmiskā starojuma. Speciālisti uzskata, ka alumīnijs, kas aizsargā astronautus, kad tie uzturas Zemes orbītā vai arī īsajos lidojumos uz Mēnesi, nenodrošinās pietiekamu aizsardzību ilgajā lidojumā uz Marsu.
Šajā situācijā plastmasa varētu būt laba alternatīva, tā nodrošina par 50% labāku aizsardzību no Saules vēja un par 15% - no kosmiskajiem stariem. Plastmasai radniecīgie materiāli rada ievērojami mazāku "sekundāro starojumu" kā alumīnijs vai svins.…

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −1,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1183869
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties