Pēdējos gados Čehijas (1992. gadā Čehoslovākija sadalījās divās atsevišķās suverēnās valstīs Čehijas republikā un Slovākijas Republikā) ārējie ekonomiskie sakari ir pārorientēti no bijušās PSRS, citām sociālistiskajām valstīm uz Eiropas tirgu. Čehija bija viena no pirmajām kandidātēm integrācijai Eiropas Savienībā (ES) un šī gada 1. maijā valsts oficiāli iestājās ES. Jau pirms iestāšanās ES Čehija bija ieguvusi noteiktu vietu Eiropas un pasaules saimniecībā un starptautiskajā tirdzniecībā, jo 20.gs.sākumā valstī ražošanas jaudas bija lielākas par vietējā tirgus ietilpību, tādēļ svarīgi bija visu veiksmīgi eksportēt. Čehija ir Starptautiskās valūtas Fonda (IMF), Pasaules Bankas, Eiropas Bankas, Centrāleiropas brīvās tirdzniecības asociācijas un organizācijas Eiropas sadarbība un attīstība (OECD) locekle.
Eiropas tirgus jau sen pazīst čehu motociklus, automašīnas, trolejbusus, tekstilrūpniecības iekārtas audumus, apavus, mūzikas instrumentus, medikamentus, pārtikas produktus, alkoholu u.c. Importā dominē vērtīgas koksnes mēbeļu rūpniecībai, automašīnas, medikamenti, kokvilna un pārtikas produkti.
Lielākais skaits eksportēto preču nonāk Vācijā un Polijā (1.zīm), jo šis abas ir Čehijas kaimiņvalstis, no šīm valstīm un to lielākajām ostām visbiežāk preces tiek transportētas tālāk uz Baltijas valstīm, Krieviju, Skandināvijas valstīm u.c.…