Autora nozīme pasaules literatūrā ir ļoti liela. Čārlzs Dikenss ir viens no izcilākajiem Viktorijas laika rakstniekiem un izcilākajiem kritizētāja reālisma pārstāvjiem angļu literatūrā, jauna posma iesācējs visā pasaules literatūrā. Reālisma pamatlicējs un līderis. Viņš bija nepārspējams sociālkritiskā romāna meistars. Šie romāni bija angļu sadzīves, ieradumu, pretrunu un problēmu mākslinieciska enciklopēdija .
Dikenss viens no pirmajiem angļu literatūrā raksta par vienkāršo ļaužu smago dzīvi. Rakstnieks vēlētos, lai saticībā dzīvotu nabagi un veikalnieki. Šis ideāls nereti apliecināts viņa daiļradē (sevišķi sākuma periodā). Taču līdz ar rakstnieka mākslinieciskās meistarības izaugsmi, vērīgāks kļūst rakstnieka sabiedrisko attiecību redzējums. Pasaules literatūrā Dikenss pazīstams arī kā izcils satīriķis un humora meistars.
Iespējams, pamatojums, ka autors bijis reālisma pārstāvis, noteica manu daiļdarba izvēli. Reālisma rakstnieki nebaidās atklāt patieso dzīves skaudrumu. Rakstnieki atklāj dzīvi visā tās daudzveidībā un pretrunīgumā. Tieši tas aicināja mani lasīt šo patieso un atklāto dzīvesstāstu par mazo zēnu-Oliveru, kura dzīve met visdažādākos un skarbākos līkločus.
Čārlzs, zēns, kurš nācis no Anglijas dienvidiem savu bērnību vis neaizvadīja saulaini un vieglprātīgi.Viņa ģimenei klājās grūti. Taču puisēns bija ļoti zinātkārs un jau no mazatnes uzrādīja izcilas novērošanas spējas: viņa burtnīcā, kas saglabājušās no bērnu dienām, atrodami paraksti un raksturojumi par vairākiem cilvēkiem, kurus viņš pazinis.(1.405.) Kad ģimene bija nonākusi patiešām lielās grūtībās, jo bija palikusi vēl bez viena pelnītāja, Čārlzam nācās sākt pelnīt. Smagos apstākļos viņš strādāja kādā fabrikā, augām dienām līmēdams etiķetes. Līdz pat sava mūža beigām lielais rakstnieks saglabāja mokošas atmiņas par šiem drausmajiem mēnešiem, kad strādāja netīrā šķūnī, ko dēvēja par apavu ziedes fabriku.…