Dzīvu organismu eksistēšanas pamatnosacījums ir brīva vielas, enerģijas un informācijas apmaiņa ar ārējo vidi. Ārējā, kā arī iekšējā vidē notiekošās pārmaiņas rada milzīgu informācijas plūsmu.
Informācijas uzglabāšanas un pārnešanas mehānismu izprašana ir viens no lielākajiem atklājumiem mūsu gadsimta dabaszinātnēs. Vēsturiskā aspektā to var salīdzināt ar tādiem pagājušā gadsimta atklājumiem kā priekšstats par šūnu un evolūcijas procesu.
Saskaņotā brīvās vielas, enerģijas un informācijas apmaiņa dzīvajiem organismiem (biosfērai) devusi kādu izcili svarīgu jaunu īpašību, ar ko tie principiāli atšķiras no visām nedzīvajām sistēmām. Spēja saglabāt un tālāk veidot savu specifisko, ārkārtīgi komplicēto uzbūvi un tās funkciju. Tas uzskatāmi atklājās visas biosfēras evolūcijā.
Viena no dzīvās matērijas brīnišķīgākajām atšķirībām no citām matērijas formām ir organismu spēja uzkrāt ticamu informāciju par savu vēsturi.
Darvinisms – materiālistiska dzīvās dabas evolūcijas teorija, kuras pamatus licis angļu dabas pētnieks Čārlzs Darvins. …