Ikvienam, kurš kaut reizi ir sācis kārtot būvniecības formalitātes pirms mājas vai dzīvokļa būvniecības vai remonta, ir skaidrs, ka šis process nav vienkāršs. Finanšu, pacietības un laika resursus nāksies patērēt krietni vien. Mūsu valsts birokrātija (ne jau tikai būvniecībā vien) ir smaga. Un gandrīz par veiksminiekiem jāsauc tos, kas visu nokārto veikli un bez starpgadījumiem.
Lielai daļai individuālo būvētāju, kuru ikdiena nav saistīta ar būvniecības birokrātiju, šī lieta par projektiem, to saskaņošanu, atļaujām u.tt. ir neskaidra. Es savā referātā noskaidrošu, kur un galu galā - kāpēc jāsaskaņo pārveidojot vai būvējot. Kā tiek pieņemts būvprojekts un pēc kāda principa tas notiek.
Neatkarīgi no tā, vai projektēšanas dokumentu noformēšanu uzņemas pasūtītājs pats, arhitekts vai cita pilnvarota persona, jāveic saskaņošanas procedūra. Pilsētas vai pagasta būvvaldē jāiesniedz būvniecības pieteikums, kurā jānorāda, ka plāno celt jaunbūvi, tās projektējamā platība, zemes gabala numurs un platība, zemes gabala īpašnieka dati un klāt jāpievieno šādi dokumenti: zemesgrāmatas apliecības kopija; īpašuma nomas tiesību dokumentu kopijas; pasūtītāja izsniegta pilnvara iesniedzējam vai būvprojekta vadītājam; zemes gabala robežu plāns; apbūves skice uz robežu vai situācijas plāna M 1:2000; sagatavots situācijas plāns M 1:2000; pilsētplānošanas pārvaldes izziņa par zemes gabala izmantošanu; vietas fotofiksācija.…