Autore izvēlējusies referāta tēmu „Būvprakses sertifikācija”, uzskatot šo tēmu par aktuālu un nozīmīgu, profesionālās darbības uzsākšanai un patstāvīgas karjeras uzsākšanai. Tādējādi rodot iespēju jau studiju laikā, mērķtiecīgi iepazīstoties ar Latvijas likumdošanu, sagatavoties sertifikāta ieguvei.
Darba sākumā autore izvirzīja sev sekojošus uzdevumus:
noskaidrot un definēt, kas ir būvniecības dalībnieki,
noskaidrot, kas regulē būvniecību,
izzināt, kas ir būvprakses vai arhitekta prakses sertifikāts un kāda ir sertificēšanas kārtība.
Rakstot referātu par tēmu „Būvprakses sertificēšana”, autore pamatā atsaucas uz Saeimā pieņemto un Valsts prezidenta izsludināto likumu „Būvniecības likums”, kas stājies spēkā ar 13.09.1995, aktuālā redakcija - 01.02.2008., kā arī Ministru kabineta „Vispārīgie būvnoteikumi”, kas stājušies spēka ar 01.07.1997 un izdoti saskaņā ar Būvniecības likuma 2.panta ceturto daļu, to aktuālā redakcija spēkā ar 10.04.2009.
Prasības izglītībai un profesionālajai kvalifikācijai reglamentētajās profesijās arhitektūras un būvniecības jomā nosaka likums „Par reglamentētajām profesijām un profesionālās kvalifikācijas atzīšanu ”, kuru pieņēmusi Saeima un izsludinājis Valsts prezidents. Likums spēkā ar 20.07.2001., aktuālā redakcija – 13.08.2008.
Šī likuma I nodaļas 7.pantā definētas reglamentētās profesijas arhitektūras un būvniecības jomā un tās ir sekojošas:
Arhitektūras jomā – arhitekta profesija, kurā minimālās prasības profesionālās kvalifikācijas iegūšanai nosaka Ministru kabinets.
Būvniecības jomā reglamentētās profesijas, kurās kvalifikācijas prasības nosaka akreditētas izglītības programmas un likumā noteiktajos gadījumos — profesionālās sertifikācijas noteikumi, ir šādas:
būvinženieris — specialitātēs, kuras nosaka likumi būvniecības jomā;
būvtehniķis — specialitātēs, kuras nosaka likumi būvniecības jomā.…