Būvuzraudzības kārtību regulē Būvuzraudzības noteikumi (Latvijas būvnormatīvs LBN 303-97), kuri izdoti saskaņā ar Būvniecības likuma 27.pantu
Būvuzraudzības mērķis ir nodrošināt pasūtītāja (būvētāja) tiesības atbilstoši tā izlietotajiem līdzekļiem noteiktajā laikā iegūt kvalitatīvu būvi, kā arī nepieļaut būvniecības dalībnieku patvaļīgas atkāpes no būvdarbu tehnoloģisko procesu secības, darbu izpildes termiņiem un akceptētā būvprojektā (turpmāk - būvprojekts) noteiktā materiālu un finansu izlietojuma, kā arī nepieļaut normatīvo aktu un attiecīgo standartu pārkāpumus būvdarbu gaitā.
Būvuzraudzība ir nepieciešama Ministru kabineta 1997.gada 1.aprīļa noteikumu nr.112 "Vispārīgie būvnoteikumi" (turpmāk - Vispārīgie būvnoteikumi) 159.punktā noteiktajos gadījumos:
1. būvniecība tiek veikta par valsts vai pašvaldību līdzekļiem;
2. ēkas vai būves paredzētais lietojums, konstrukcijas vai būvdarbu izpildes paņēmieni saskaņā ar ekspertīzes atzinumu saistīti ar paaugstinātu risku.
Pasūtītājs ir tiesīgs pieaicināt būvuzraugu arī citos gadījumos.
Būvuzraudzība neatbrīvo būvuzņēmēju no atbildības par būvdarbu kvalitāti, atbilstību būvprojektam, Latvijas būvnormatīviem un citiem normatīvajiem aktiem.
Būvuzraudzības kārtība
Būvuzraudzība veicama saskaņā ar būvuzraudzības līgumu, kas noslēgts uz visu būvdarbu veikšanas laiku. Pasūtītājs slēdz būvuzraudzības līgumu ar atbilstoši sertificētu fizisko personu (turpmāk - būvuzraugs) vai atbilstoši licencētu juridisko personu (līgumā norāda sertificēto fizisko personu, kuru juridiskā persona norīkojusi par būvuzraugu).…