Teritorija: Bulgārijas platība ir 110 945 km2.
Iedzīvotāji: 8 miljoni iedzīvotāju, lielākā daļa no tiem ir bulgāri. Ir sastopami arī turki, čigāni un citu tautību iedzīvotāji.
Galvaspilsēta: Sofija (ap 1,5 miljoniem iedzīvotāju).
Citas lielākās pilsētas: Plovdiva (479 tūkstoši iedzīvotāju), Varna (450 tūkstoši iedzīvotāju), Burgasa (250 tūkstošu iedzīvotāju), Ruse (190 tūkstošu iedzīvotāju).
Ģeogrāfija: Bulgārija atrodas Eiropas dienvidaustrumu daļā – Balkānu pussalā. Tās teritorija sastāda 110 945 km2. Ziemeļos tā robežojas ar Rumāniju, dienvidos - ar Turciju un Grieķiju, rietumos – ar Serbiju un Maķedoniju, austrumos tās krastu apskalo Melnā jūra, saulainās piekrastes garums sastāda 378 km. Melnā jūra ir tīra, mierīga un nav dziļa, sāls saturs tajā ir divas reizes mazāks nekā Vidusjūrā, nav arī plēsīgu zivju. Lielāko teritorijas daļu aizņem kalni un pakalni – Rila un Pirins ir Alpu tipa Bulgārijas un visas Balkānu pussalas augstākie kalni. Augstākā Balkānos ir Musalas virsotne (2924 m). Galvenā Bulgārijas upe ir Donava, kas ir dabas veidota robeža ar Rumāniju.
Klimats: Viduvēji kontinentāls, pārejošs no jūras uz kontinentālo valsts ziemeļu un centrālo daļu. Labākais laiks atpūtai Bulgārijā ir no maija līdz septembra vidum. Melnās un Vidusjūras ietekmē valstī ir maigs klimats. Vasarā šeit reti ir nepieciešams karstums, gaisa temperatūra sasniedz 23-28 0C, dažreiz pat ir līdz 30 0C, bet ūdens temperatūra Melnajā jūrā sasniedz 23-25 0C. Kalnu apvidos mēdz būt par 5 grādiem zemāka temperatūra nekā citās valsts daļās. Naktī vidējā gaisa temperatūra ir 16-19 0C. Ziemas mēdz būt aukstas un sniegiem bagātas.
Valoda: bulgāru valoda ir valsts valoda, Bulgārijā lieto kirilisko alfabētu.
Valstī var sarunāties krievu, vācu, angļu un franču valodā. Latīņu burtiem ir uzrakstīti galvenie nosaukumi tūristu vajadzībām.
Reliģija: 82,6% Bulgārijas iedzīvotāju pareizticīgie, 12,2% musulmaņi, 0,6% katoļi, 0,5% protestanti un 4,1% citu reliģiju pārstāvji.…