Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
2,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:311224
 
Vērtējums:
Publicēts: 22.11.2010.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 14 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Bulgārija    3
  Ģeogrāfiskais novietojums    4
  Valsts iekārts    5
  Ekonomika    6
  Iedzīvotāji    9
  Kultūra, arhitektūra un vēsture    10
  Izmantotā literatūra    11
Darba fragmentsAizvērt

Bulgārija robežojas ar Grieķiju un Turciju dienvidos, Rumāniju ziemeļos, Serbiju, Melnkalni un Maķedoniju rietumos un Melno jūru austrumos. Dienvidrietumu daļa ir kalnaina, ziemeļu- relatīvi līdzena. Balkānu kalni šķērso Bulgāriju no austrumiem uz rietumiem un atrodas starp divām nozīmīgākajām šīs zemes upēm- Donavu un Maricu1.
Tā atrodas mērenajā joslā, pēc dabas apstākļiem- pārejas joslā starp Austrumeiropu, vidus Eiropu (ziemeļu daļa) un Vidusjūru ( dienvidu daļa). Melnās jūras piekraste ir zema, vietām kraujaina. Krasta līnija (378 km) ir izrobota (Burgasas līcis, Varnas līcis). 67% teritorijas ir vairāk nekā 200 m virs jūras līmeņa. Austrumu- rietumu virzienā Bulgāriju šķērso Stāra Planinas grēda, kura rietumdaļa un vidusdaļā ir 1500-2000m, austrumos-600-1000m), uz dienvidiem no tās- paralēļā Sredna Gora, bet starp abām grēdām atrodas Karlovas, Kazantlikas un Slivenas ieplakas. Rietumdaļā nelieli masīvi ( Vitoša 2290 m, Osogova kalni 2251 m) ietver Sofijas, Pernikas un Kjustendilas ieplaku. Dienvidrietumu daļu aizņem Bulgārijas augstākie masīvi Rila un Pirins, Grieķijas pierobežā- Rodopi. Starp Rodopiem un Stredna Goru ir Augštrāķijas (Marivas) zemiene, ko no piejūras – Burgasas zemienes, atdala Strandžas grēda. Bulgārijas ziemeļu daļā Stara Planinas priekškalnes un viļņoto Lejasdonavas līdzenumu saposmo upes. Ziemeļaustrumos- Ludogoroas plato (līdz 500 m vjl.), kas pāriet Dobrudžas pacēlumā. Izplatīti krasta veidojumi. Pavisam Bulgārijā ir 2000 alu ( Ponoras, Ledenikas, Maguras, Imamovas, Rabišas ala).
Izrakteņi Bulgārijā-ogles (lignīti), dzelzs, mangāna, svina, cinkaun vara rūda, nafta, dabasgāze, vārāmais sāls. Dabiskie būvakmeņi, karolīns, ģipšakmens2. Bulgārijā atrodas apmēram 70% no visiem Eiropas minerālūdens avotiem3.
Vidējā gaisa temperatūra vasarā ir 23 - 28 °C, dažreiz pat ir līdz 30 °C, bet ūdens temperatūra Melnajā jūrā sasniedz 23 - 25 °C, naktī vidējā gaisa temperatūra ir 16 - 19 °C 4. Nokrišņu daudzums zemienē ir 450-600 mm gadā, bet kalnos 850-1200mm. …

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −4,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1234336
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties