Budisms ir viena no Pasaules lielākajām reliģijām . Lai gan radusies Indijā, tā tagad pastāv galvenokārt citās Āzijas zemēs. Budisms ir vēsturiska reliģija, jo tās sākumi saistīti ar reālās personas Šākjamunī, jeb Sidhārtas Gautamas Budas darbību.
Budisms ir liela pasaules reliģija , kurasākotnes meklējama Indijā. Tas pamatlicējs Šākamajuni jeb Sidhārtha (pāli val,; Sidhātha) Gautuma Buda (sanskr buddba - Apskaidrotais, atmodinātais), kas dzīvojis 563. - 483. g. pr. Kr.Indijas - Nepālas pierobežā un darbojies tagadējo Utarpredešas un Bihāras štatu apvidū. Ilgu laiku budisms bija Indijas galvenā reliģija, līdz tas pamazām sāka izplatīties ārpus Indijas, un mūsdienās jau vairums budistu mīt citās Āzijas zemēs - Indoķīnas valstīs, Japānā, Ķīnā, Šrilankā un citur.
Jaunajos laikos izveidojušies divi atšķirīgi budisma virzieni: hīnajāna (līdz mūsdienām saglabājies tikai viena hīnajānas skola - theravāda) un mahanāja. Šie nosaukumi (tulkojumā "mazie rati " un "lielie rati") apzīmē mazāko un lielāko "pestīšanas līdzekli" un attiecas uz dažādiem svētajiem rakstiem., kurus cilvēki uzskata par autoritatīviem. Atšķirības ir jautājumā par to, ko attiecīgie Budas sekotāji godā - īsto un pareizo mācekli, vai debesu būtni, kas palīdzētu cilvēkiem sasniegt pestīšanu.
…