Modernās tehnoloģijas, it īpaši dators, mūsdienās ir augsti attīstītas un sastopamas it visur, tādēļ bērnus jau skolā sāk apmācīt darboties ar datoru.
Šobrīd datoru cenas ir diezgan pieņemamas, bet, lai ar datoru varētu strādāt, tam ir nepieciešama programmatūra, kas nodrošina tā darbību (operētājsistēma un lietojumprogrammas), par ko arī ir jāmaksā, taču ir arī bezmaksas alternatīvas, ko sauc par brīvo programmatūru. Apskatīsim spēcīgākos brīvās programmatūras variantus katrā segmentā, kas derētu apmācīt cilvēkbērnus apieties ar datoru.
Brīvā programmatūra ir programmatūra, kuru kopā ar tās pirmkodu bez maksas izplata lietotājiem. Savukārt lietotāji to var lietot, modificēt un izplatīt tālāk, ja tie garantē, ka norādes uz sākotnējā izstrādājuma autora vārdu un autortiesībām netiek dzēstas vai mainītas un ka programmatūrā veiktās izmaiņas ir skaidri norādītas.
Brīvo programmatūru parasti bez maksas var iegūt izstrādātāja mājaslapā, vai citā portālā, kas piedāvā brīvo programmatūru.
Dažkārt izstrādātājs lietotājam savu produktu piedāvā kopā ar kādu citu, pat maksas, produktu. Tādejādi izstrādātājs popularizē savu produktu arī to lietotāju vidū, kuri nelieto internetu, vai nezin par tādas esamību.
Brīvprogrammatūra tiek izplatīta ar tās pirmkodu, lai profesionālāki lietotāji programmu varētu pielāgot savām nepieciešamībām, bet izgatavotājs saglaba autortiesības uz savu produktu. …