Mēs nespējam iedomāties, kā tas ir, kad ziemas laikā, trūcīgā apģērbā un pus badā jāiet cīnīties, kā pietiek drosmes nenobīties un nepadoties, jo neviens nezināja, kas būs tālāk un vai cilvēku upuri atmaksāsies. Tagad mēs zinām, ka latviešu izlietās asinis nebija veltīgas. Mēs dažreiz nenovērtējam savas valsts brīvību.
Mūsdienās jaunieši aizmirst savas tautas vēsturi, tāpēc darba autors vēlas izzināt savas dzimtās puses vēsturi un rosināt arī savu vienaudžu interesi par saviem priekštečiem, kuri cīnījās, lai atbrīvotu Latviju no svešzemju kungiem.
Pašlaik veidojas Kārsavas novads un autoru interesē savas dzimtās puses vēsture un Brīvības cīņu norise pirms 90 gadiem. Darba autoru interesē gan vēsture, gan kā dažādi notikumi ietekmē cilvēku likteņus, tāpēc izvēlējās šādu darbu.
Nesen Latvija svinēja savu 90. gadadienu, bet kā tad īsti Latvija kļuva neatkarīga un brīva, kā notika atbrīvošanas cīņas, to vēlas autore izpētīt.
Brīvības cīņu vēsture liecina, ka Latvijā nebija novada, nebija ģimenes, kuras neskartu Brīvības cīņas.
Darba temats: Brīvības cīņas Kārsavas novadā.
Darba mērķis: Uzzināt kā risinājās Brīvības cīņas Latvijā un Kārsavas novadā, apskatīt un izpētīt Brīvības cīņās kritušo pieminekļus.
Šīs cīņas bija Latgales atbrīvošanas kara sastāvdaļa, tāpēc autors savā darbā nedaudz aplūko arī notikumus Latgales frontē 1920. gadā. Kārsavas novada ļaudīm par Brīvības cīņām liecina Brāļu kapi Bozovā, kuros guldīti 14 kritušie cīnītāji.
Hipotēze: Kārsavas novadā karadarbība Brīvības cīņu laikā norisinājās vairākas dienas un tāpēc šeit atrodas piemineklis kritušajiem.
Uzdevumi:
1.Iepazīties ar Brīvības cīņu norisi Latvijā;
2.Izpētīt Brīvības cīņu norisi Kārsavas novadā;
3.Apzināt Brīvības cīņās kritušo pieminekļus.…