Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
6,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:682472
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 19.06.2006.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 15 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    3
1.  Brīvības atņemšanas iestāžu attīstība līdz Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas    5
1.1.  cietumu attīstības gaita pasaulē    5
1.2.  cietumu attīstība Latvijas teritorijā    9
2.  Reformas procesa etapi kriminālsodu izpildes jomā un brīvības atņemšanas iestāžu pielāgošana cilvēktiesību standartiem    18
2.1.  No 1990.gada 4.maija līdz 1994.gada beigām    18
2.2.  No 1994.gada beigām līdz 1999.gadam    19
2.3.  No 1999.gada 1.aprīļa līdz 2005.gadam    23
  Nobeigums    38.lpp.
  Izmantotā literatūra    39
Darba fragmentsAizvērt

Cilvēces sadzīves vēsturē ir bijuši dažādi etapi sodu sistēmas evolūcijā. Tā bija asinsatriebība, kas vēlāk pārgājusi valsts sankcionētā slepkavībā – nāves sodā. Tie bija miesas sodi, kā arī goda un tiesību atņemšana, kas paredzēja vainīgā pazemošanu kā savās tā arī citu acīs. Plaši pielietoja dažāda veida mantas piedziņu. Tomēr pats izplatītākais soda veids kļuva brīvības atņemšana.
Tajā pašā laikā Senajā Ēģiptē, Ķīnā un citās austrumu zemēs jau pirms mūsu ēras bija pazīstami cietumi, bet tie nebija soda izpildes iestādes mūsdienu izpratnē, jo brīvības atņemšanu kā kriminālsoda veidu tā laika likums vispār neparedzēja. Salīdzinot ar mūsdienu brīvības atņemšanas iestādēm, tos nosacīti drīzāk varētu uzskatīt par izmeklēšanas izolatoriem – īsto vai šķietami vainīgo ieslodzīja, lai pēc tam izvestu tirgus laukumā un publiski sodītu ar kādu no tiem drausmīgajiem miesas sodu veidiem.
Sods ar brīvības atņemšanu – kā viens no sodu veidiem – ir valsts institūciju reakcija uz noziegumu, liekot vainīgajam ciest nebrīvē un neļaujot brīvi rīkoties ar katra cilvēka otru augstāko sociālo vērtību – brīvību, kā arī atlīdzināt nodarīto zaudējumu.
Cietums ir sabiedrības modelis, tas ir dinamisku pārmaiņu process ar kopsakarībām, kuras ir raksturīgas sabiedrībai kopumā. Bijušais Lielbritānijas premjerministrs Vinstons Čērčils šai sakarā izteicies dziļi filozofiski: „Parādiet man jūsu cietumus, un es daudz ko pateikšu par demokrātiju jūsu valstī”. Attīstoties pilsoniskai sabiedrībai, pieaugs atbildība par līdzcilvēkiem, ar tiem, kuri pret sabiedrību izturējušies noziedzīgi un ir saukti pie kriminālatbildības.
Mūsdienu zinātne un prakse ir atradusi maz pierādījumu tam, ka ievietošana labošanas institūcijā dod labākus rezultātus salīdzinājumā ar neievietošanu. Daudzas nelabvēlīgas ietekmes uz indivīdu, kas liekas neizbēgamas jebkurā labošanas iestādes vidē, nevar neitralizēt ne ar iekšējo kārtību, ne ar resocializācijas programmām. Īpaši tas attiecas uz pusaudžiem, kuri viegli pakļaujas negatīvām ietekmēm.…

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −5,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1192898
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties