Ievads
Redze ir viena no svarīgākajām cilvēku maņām, bet mūsdienās ir tik daudz dažādu faktoru, kas to nelabvēlīgi ietekmē ,piemēram, dažādas tehnoloģijas (datori, televizori), darba apgaismojums vai gaismas intensitāte, kairinošas vielas kas iekļuvušas acīs un slimības. Tomēr 21. gadsimtā pastāv dažādi veidi kā to var koriģēt, to izlemj acu ārsts vai optometrists, viņš var izrakstīt brilles, kontaktlēcas, var ieteikt dažādas acu zāles vai lāzeroperāciju.
Brilles cilvēki jau sāka izmantot Akmens laikmetā, tās bija sniega aizsargbrilles, ko lietoja Tālo Ziemeļu iedzīvotāji. Savukārt ceļotāji stāsta, ka Ķīna ir lēcu ražošanas centrs, taču ražot lēcas ķīnieši ir iemācījušies no eiropiešiem. Sākumā lietoja akmeņus – lupu. Briļļu lēcu izgatavošanas un pielietošanas aizsākumi Eiropā var tikt datēti ar 13. gadsimta atklājumu, ka lēca palielina burtus.
Mūsdienās briļļu lēcas ir attīstījušās un var tikt pielāgotas dažādām redzes koriģēšanām. Arī briļļu materiāli ir mainījušies, ja agrāk lietoja dažādus kristālus, tad tagad briļļu lēcu izgatavošanā izmanto dažādus polimērus un minerālus. Briļļu lēcām ir arī dažādi veidi, kas var tikt pielāgoti dažādām redzes problēmām.
Šajā referātā iepazīsimies ar dažādajiem briļļu lēcu izgatavošanas materiāliem.
1. Polimēra briļļu lēcas
1.1.Polikarbonāti
Polimēru materiālus ļoti plaši izmanto briļļu lēcu ražošanai. Polimēra veidi, kas tiek lietots ražošanā ir polikarbonāts.
Polikarbonāti ir īpaša termoplastisko polimēru grupa, kuri tiek ļoti plaši izmantoti ķīmiskajā industrijā. Tā pirmsākumi meklējami 1959.gadā Vācijā un ASV. Tas ir otrs svarīgākais materiāls no piecām termoplastiskajām plastmasām, ko plaši izmanto inžinierzinātnēs. [4] …