Nobeigums
Eiropas savienība tika izveidota, lai mazinātu kara draudus pēc Otrā pasales kara. Līdz Ogļu un tērauda kopienas izveidošanai Eiropas valstīm nebija kopējas ekonomiskās sistēmas un valstis bieži savā starpā karoja.
Lielākoties, briti atbalstīja Brexit ideju pārlieku apjomīgās cilvēku migrācijas dēļ. Tā kā ES pilsoņi var brīvi pārvietoties ES robežās, uz Loelbritāniju pārvācas liels skaits cilvēku. Izstājoties no ES Lielbritānijā būs pastiprināta robežkontrole.
2016. gada 23. jūnijā norisinājās toreizējā premjerministra D. Kamerona atbalstīts referendums par Apvienotās Karalistes palikšanu ES sastāvā. Rezultāti bija ļoti līdzīgi, taču nelielu procentuālo pārsvaru pilsoņi bija nobalsojuši par Brexit. D. Kamerons atkāpās no sava amatu un jauno premjerministers titulu ieguva T. Meja. Vēl aiz vien risinās sarunas par ‘’škiršanās’’ izmaksām jeb detaļām par Lielbritānijas izstāšanos no ES. Oficiāli Brexit notiks 2019.gada 29. martā un pārejas periods noslēgsies ar 2020.gada 31.decembri.
Autore uzskata, ka Brexit ieguvumu ir ievērojami mazāk par zaudējumiem. Lielbritānija pamet ES augsto izmaksu un cilvēku brīvasmigrēšanas dēļ, taču izmaksas par ES pamešanu ir salīdzinoši lielas. Pametot ES sastāvu Lielbritānijā tiks pastiprināta robežkontrole un tai būs likumdošanas neatkarība, taču šis solis ievērojami satricinās gan Apvienotās Karalistes, gan Eiropas savienības ekonomiku.
…