Vēsturnieki atzinuši, ka slāvi, kas dzīvojuši pirmajā gadu tūkstotī pirms Kristus, bijuši diezgan traki "body art" mākslinieki. Grūti nospraust robežu, kur beidzas "body art", kur sākas novirzes no normas un pieļaujamajām tradīcijām. Vēstures liecības dažubrīd šokē, mierīgi izklāstot, ka slāvi, atšķirībā no bezgaumīgajiem skalpētājiem sarkanādaiņiem, sava ienaidnieka ādu izmantojuši jostu gatavošanai. Slāvu vadonis kņazs Svjotoslavs savukārt no ienaidnieka noskatījies zīmētos ornamentus un licis tos uztetovēt sev uz sejas. Svjetoslava vīna kauss bijis darināts no niknākā ienaidnieka galvaskausa. Šādā veidā dzerot vīnu, pārmantojoties kaujā kritušā spēks un drosme. Šeit neiet runa par kanibālismu vai ko tamlīdzīgu, vienkārši jau vēsturē cilvēki izmantoja citu cilvēku ķermeņa daļas kā traukus. Arī ķermeņa apgleznošana nebija nekas neparasts - indiāņiem pirms kaujām, kāzām, pirms medībām un citiem pasākumiem bija īpaši jāizkrāso savs ķermenis. Pēc viņu uzskatiem tas nesa veiksmi un dievu labklājību.
Grieķu tetovējumi - Slāvu sievietes. Vai zināt, kādēļ uz grieķu muskuļotajām rokām atradās slāvu sarmatiešu sieviešu attēlu tetovējumi? Sarmatiete nedrīkstēja precēties kamēr kaujā nebija nogalinājusi kaut vienu nelabvēli. Sarmatu sievietei nācās piedalīties smago cīņu mākslas nodarbībās, lai kaujā neatpaliktu no pretējā dzimuma pārstāvja. Tāpēc grieķi apbrīnodami un vienkārši baidīdamies no izdaudzinātajām kaujiniecēm, vienkārši tetovēja tās uz sava ķermeņa…
Senākais tetovējums. Par divdesmitā gadsimta sensāciju body art vēstures pētīšanā uzskatāms krievu zinātnieka Sergeja Rubenko atklājums. Mūžīgais sasalums Altaju kalnos līdz mūsdienām saglabājis kapuvietas, ieročus, traukus, apģērbus. Minētais zinātnieks 2500 gadu vecajos izrakumos atrada vīrieti, kura krūtis, mugura, abas rokas un kakls bija rotāts mākslinieciski augstvērtīgu tetovējumu. …