Ievads
Mūsu darba tēma ir “Blondīnes – stereotipi un īstenība”. Mēs izvēlējāmies šo tēmu, jo bieži vien blondīnes tiek nepamatoti aizvainotas un aizskartas, balstoties tikai uz stereotipu. Arī viens no darba autoriem – Madara.
Daudziem cilvēkiem, ieraugot blondīni, rodas savs un bieži vien nepareizs priekšstats. Daudzos pasaules reģionos šī tēma ir ļoti aktuāla, tai skaitā arī mūsu skolā. Bieži vien skolēni mūsu skolā izsmej blondīnes, stāstot jokus par blondīnēm un domājot, ka tā ir patiesība. Ar šo darbu mēs gribam pierādīt, ka blondīnes nav stulbas, kā tas tiek uzskatīts jau daudzus gadus. Tieši blondīnes ir pazīstamākās gan kino, gan mūzikā.
Mūsu darba mērķis ir noskaidrot sabiedrības attieksmi pret blondīnēm un pierādīt to, ka blondīnes stereotips, ka viņas visas ir stulbas, ir aplams, kā arī apkopot informāciju par blondīnēm Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību skolā. Lai sasniegtu mērķi, mēs izvirzījām uzdevumus:
1. Pēc periodikas materiāliem apkopot informāciju par matiem un blondīnēm.
2. Noskaidrot blondīnes stereotipu.
3. Analizēt blondīņu un neblondīņu intereses un zināšanas, izmantojot anketās iegūtos rezultātus un skolēnu sekmes.
Lai izpildītu uzdevumus, mēs izmantojām šādas pētījuma metodes:
1. Apkopojošā metode.
2. Anketēšana.
3. Grafiskā analīze.
4. Salīdzinošā analīze.
Grūtības mums sagādāja tas, ka grūti bija atšķirt to, kura meitene ir blondīne, bet, kura nav. Tādēļ par blondīnēm uzskatījām arī tās meitenes, kurām ir balinātas šķipsnas. Ieguvām ļoti daudz informācijas par matiem un blondīnēm.
…