Pirmais solis sākas ar idejas formulēšanu, kas, tikko formulēta, iekļūs nezināmā riska pozīcijā. Ideja var būt jau galvā, bet vienalga ieteicams iziet cauri visiem minētajiem punktiem, lai noteiktu, vai tas tiešām ir piemērots biznesa veids. Tālākie soļi jau liks izpētīt idejas reālo iespējamību un praktisko īstenošanu.
Sākuma punkts ir izvērtēšana, vai personiskās īpašības atbilst izvēlētajam mērķim. Lai to noteiktu, jāpaanalizē sevi un jāatbild uz jautājumiem, pirmkārt, par personīgajiem mērķiem, piemēram: „Kā tu zināsi, vai bizness būs veiksmīgs? Ko vēlies panākt nākotnē?”. Otrkārt, par personīgajiem resursiem: „Ar ko sāksi? Kādas ir tavas stiprās un vājās puses?” Treškārt, par iepriekšējo pieredzi: ”Ko tu vari no tās mācīties? Kādas mācības, pieredzi esi guvis, lai varētu nonākt no tās vietas, kur esi šobrīd uz to, kur vēlētos būt?” utt. Ceturtkārt, personīgā specialitāte – kādas ir tavas unikālās kvalitātes, kas varētu palīdzēt sasniegt mērķus?
Personālie resursi. Jāapzinās, kur atrodies pašlaik, jānovērtē lietas, ko vari piedāvāt (spēcīgās puses) un tās, kas ir jāiemācās vai jāminimizē (vājības). Jānovērtē tehniskās spējas, vadības zināšanas (specifiskās biznesa zināšanas kā, piemēram, mārketings un sabiedriskās attiecības, menedžments) un, kā jau minēts, personīgās īpašības, kas ir atslēga uz tādām jomām kā novitātes, apņēmība, koncentrēšanās uz ārējo vidi un komandas vadība.
Nākamais uzdevums – iespēju lauka noteikšana. Tas ir lauks, kas ne tikai atbilst personīgajām īpašībām, bet var sniegt jaunus risinājumus ārējās vides problēmām vai atklāt jaunus ceļus tirgus vajadzību apmierināšanai.
…