SECINĀJUMI UN PRIEKŠLIKUMI
1. Reinženierings ir lielas, radikālas pārmaiņas, kuru gaitā tiek modernizēti biznesa procesi, pilnveidojot darba un pakalpojuma sniegšanas kvalitāti un efektivitāti. Biznesa efektivitāte tiek dubultota.
2. Veiksmīgam BPR jākoncentrējas uz biznesa procesiem, status quo novērtēšana, konkrētu mērķu izvirzīšana, ierobežojumu sasniegums un jārēķinās ar nozīmīgām uzņēmuma kultūras izmaiņām.
3. Reinženieringa rezultātā tiek uzlaboti kompānijas finansiālie rādītāji, klientu apmierinātība, palielināta efektivitāte, kvalitāte, samazinātas izmaksas un tiek pārveidota organizācijas iekšējā vide.
4. BPR nākotnei nepieciešama kvalificēta un zinoša uzņēmuma vadība, komandas saliedētība, informācijas plūsma un gatavība pārmaiņām.
5. Daži uzņēmumi joprojām jauc BPR ar visaptverošo kvalitātes vadības teoriju, kur organizatoriskā maiņa un automatizācija saistīta ar līdzīgiem instrumentiem un rezultātiem, bet reinženieringā rezultāts tiek sasniegts īstermiņā un radikāli.
6. Reinženierings ir inovāciju process, kur uzņēmuma vadībai, darbiniekiem ir jābūt gataviem fundamentālām, radikālā, būtiskām un procesuālām pārmaiņām.
7. Viens no galvenajiem instrumentiem BPR, izmantojot pārdomātu, pārveidotu un reorganizētu procesu, balstās uz IT optimizāciju.
Priekšlikumi:
1. Lai ieviestu reinženieringu nav jāgaida, kad uzņēmumā parādīsies nepieciešamība pēc pārmaiņām, tās ir jāprognozē. Tikai uz nākotni orientēts vadītājs spēj saskatīt nepieciešamību pēc reinženieringa.
2. Lai varētu garantēt reinženieringa pozitīvu pielietojumu mūsdienās, par tā procesiem jāsniedz zināšanas universitātes studijās, kurās tiek sagatavoti vadītāji.
3. Lai uzņēmumu vadītājiem būtu lielāka izpratne par reinženieringu, nepieciešams veikt seminārus, konferences, kā arī jānodrošina daudz lielāks literatūras daudzums latviešu valodā par reinženieringu un tā procesiem.
…