Biznesa ideja ir izveidot angāru kā treniņu halli- mototrasi zem jumta, kur tiktu nodrošināti kvalitatīva trase treniņiem Latvijā. Plānotajai idejai šobrīd ir pieejams līdzīgs angārs Igaunijā - centrs ar tur izveidotu plašu motokrosa trasi, kur tiek rīkoti gan treniņi, gan arī sacensībās. Šī ir zināma vieta latviešu motobraucējiem, bet tur tiek aizbraukts vidēji 2 reizes gadā. Latviešus attur ieguldītais laiks ceļā, par cik jārēķina tur pavadīt 2 dienas-vienīgās brīvdienas nedēļā un citi apstākļi kā tas, ka apkārtnē nav pieejamas naktsmītnes.Ir izskanējusi vēlme atvērt līdzīgu vietu Latvijā, jo šobrīd tas ir nepieciešams un patērētāju grupa šim produktam būtu liela.
Darbā aprakstīta vīzija, misija, mērķi.
SVID analīze: stiprās, vājās puses un iespējas, draudi.
Portera 5 spēku modelis: Konkurence nozares iekšienē- liela, ja tā tiek salīdzināta ar Latvijā piedāvātajām trasēm brīvā dabā, kas ir lielā skaitā.Tomēr Latvijā nav mototrases halle, kas šobrīd būtu stabilds produkts tirgū- tadā ziņā- konkurence ir zema. Jaunienācēju draudi. Aizvietotājpreču draudi- ir vidēji spēcīgi, jo aizvietotājpreces sliktāk pilda nepieciešamās funkcijas, kā piemēram, trases brīvā dabā nespēj piedāvāt kvalitatīvu trasi, kuru pasliktinājuši vai nemitīgi maina laikapstākļi un to apsaimniekošana. Piegādātāju kaulēšanās spēks- Ir nepieciešami tādi piegādātāji kā trases segumam- smilts māls, kas ir diezgan standartizēts, kā arī traktora iegāde un angāra izveide.Patērētāju kaulēšanās spēks.
Iekšējā analīzes komponenti:Taustāmie resursi, Netaustāmie resursi- cilvēkresursi, inovācijas, reputācija, spējas un prasmes.
Četri kritēriji noturīgai konkurējošajai priekšrocībai.Atšķirīgās kompetences veidošana.
Zilā okeāna stratēģijas pielietošana uzņēmumā: Uzņēmuma dominējošās vērtības ir kvalitāte, unikalitāte, lojalitāte un produkta nepieciešamība tirgū. Detalizētāk aprakstīta Četru soļu shēma: samazināt, atcelt pavisam, pastiprināt, radīt no jauna. Sešu soļu mehānisms: konkrēti aprakstīts 5.ceļš- Apskatīt funkcionālo vai emocionālo pievilcību pircējiem.
Biznesa līmeņa stratēģija – Atšķirīgā stratēģija (Uzņēmums meklē iespējas, idejas, lai spētu veidot atšķirīgu produktu ar trūkstošajām vērtībām parastajās mototrasēs- seguma kvalitāte, apgaismojums, klientu uzklausīšana, organizatoriskās spējas u.t.t- ko nevar nokopēt Mūsu konkurenti).
Funkcionālā līmeņa stratēģija- Sniedzot pārāku kvalitāti (Total Quality Management (TQM), Deming’s 5 soļi “ķēdes reakcija”, Sasniedzot pārāku klientu lojalitāti).
Uzņēmuma naudas plūsma 5 gadiem ar uzskatāmu tabulu. Jānorāda, ka aprēķini ir tikai aptuveni un atkarīgi no neskaitāmiem faktoriem.