Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
0,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:278250
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 09.02.2006.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Savā darbā es mēģināšu iepazīstināt jūs ar to, kāda bija ģimene un laulība Bizantijā, kāda tās nozīme sabiedrība. Apskatīšu tīri praktiskas lietas par saderināšanos, pašām laulībām. Lai to darīt, balstīšos pārsvarā uz likumiem – gan Justiniāna, gan romiešu un vēlākiem, Tāpat apskatīšu mīlestības nozīmi un vēlāko gadsimtu pagrimumu. Attiecībā uz šīm lietām, es vairāk balstīšos uz, piemēriem, no elites un imperatoru vidus, jo par tiem ir vairāk saglabājušies ziņu. Bet, protams, tās atšķirības nebija tik lielas un, piemēram, likumi attiecas vienādi gan uz nabagajiem, gan augtāko slāni.

Bizantiešu sabiedrībā ļoti liela nozīme bija radniecībai. Un tieši ģimene bija vienīgais drošais atbalsts katram bizantietim. Un tās nozīme bija vēl jo lielāka tieši tāpēc ka tā nebija vis maza individuāla saimniecība, bet gan liela ģimene. Šādas plašas ģimenes gan Bizantijas sabiedrība iesakņojās tikai ar laiku. Sākotnēji nozīme bija noslēgtai ģimenei, bet ar laiku, saglabājoties ģimenes nozīmei, tās struktūra mainījās 11-12 gs, iekļaujot asinsradiniekus tālākus. Šai pārmaiņai var izsekot novērojot valdošās dinastijas. Ja sākotnēji imperatori savus radiniekus uzskatīja par draudu, piemēram, onkuļi un brālēni, un bija plaši izplatīta prakse tos padarīt aklus vai pat nogalināt, tad ar laiku imperatori sāka vadīties pēc citiem principiem, radniecība un izcelšanos sāka uzskatīt par galveno atbalstu. …

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −1,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1135048
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties