Ievads.
Darba tēma ir ,, Biškopības produkti un Vecbebru biškopības muzejs’’ .. Mani interesē bišu saimes ražotās saimes ražotās produkcijas daudzveidība un specifika. Šādu darba tematu izvēlējos kā iespēju runāt par tās ārstniecisko vērtību, kas plaši tiek lietota ne tikai tautas, bet arī zinātniskā medicīnā. Uzmanība tiks koncentrēta uz bišu produktiem, to izmantošanu ārstēšanā, kā arī lietošanu ikdienā, Vecbebru biškopības muzeju un jauniešu zināšanām par biškopību. Visiem manā darbā minētie bišu produkti ir ar augstu bioloģisko aktivitāti, tiem ir izpētītas farmakoloģiskās īpašības, iespējamā nevēlamā blakus iedarbība, izstrādātas efektīvas zāļu formas pielietošanā, slimību ārstēšanā un profilaksē.
Darba pirmajā un otrajā daļā tiks dots īss ieskats par pašu biti, biškopības nozīmi tautsaimniecībā un bišu saimes ražoto produkciju: medu, vasku, propolisu, bišu māšu peru pieniņu un indi, par tās ķīmiskajām un farmakoloģiskajām īpašībām.
Darba trešajā daļā izpētīju Vecbebru biškopības muzeju un anketēju jauniešus par biškopību.
Darbs ir mana subjektīva interese par biškopības produkcijas izmantošanas iespējām dziedniecībā un kosmētikā. Veicot pētījumu, tiks izmantota Ziedoņa Ritmaņa grāmata ‘’Medus un citi biškopības produkti’’, Vladimira Agafoničeva ‘’Dzīvniek terapija’’, kā arī publikācijas preses izdevumos.
Darba pielikumā ir uzskates materiāli.
Mērķis: Izpētīt biškopības daudzveidību, pielietojumu, kā arī biškopības vēsturi.
Hipotēze: medus un citu biškopības produktu izmantošana ir efektīga organisma stiprināšanas un ārstēšanas metode gan mūsdienās, gan senākos laikos.
Uzdevumi:
1. Iepazīties gan teorētiski, gan praktiski ar dažādiem biškopības produktiem;
2. Iepazīties ar biškopības produktu nozīmi medicīnā;
3. Veikt aptauju starp skolēniem, lai noskaidrotu cik daudz jauniešu zina par biškopību un tās izmantošanu mūsdienās.
4. praktiski iepazīties ar Vecbebru biškopības muzeju un veikt interviju ar tā darbiniekiem.
…