Arī es pētot šo nozari galvenokārt informāciju guvu no šī resursa – bruto segumi, biškopības programmas tiek publicētas šajā informācijas resursā. Tiesa gan uzskatu, ka šajā resursā varētu būt vairāk praktisku padomu – piemēram, kā tieši apieties ar bitēm, kā kopt inventāru.
Apskatot uzņēmējspējas biškopībā salīdzinot ar citām nozarēm, jāsecina, ka tas nav no svarīgākajiem resursiem, bet tomēr ir nepieciešams, lai spētu pieņemt racionālus lēmumus saimniecībā.
Sociālais resurss biškopībā ir saskatāms tādā veidā, ka izveidojušās biškopju asociācijas ir izveidojušas mājas lapas, kur viņi piedāvā ne tikai savu produkciju, bet arī sniedz sabiedrībai vispārīgu informāciju par biškopības nozari, tās vēsturi, inventāru u.c. informāciju. Biškopju biedrība rīko arī saietus. Arī tas, ka paši biškopji piedāvā apskatīt savas saimniecības ekskursiju veidā, tādā veidā popularizējot savu saimniecību un paplašinot savu klientu loku.
Lai gūtu pēc iespējas lielāku peļņu, saimniekiem ir jādomā – kā šos resursus samazināt. Visbūtiskāk var variēt ar apgrozāmo kapitālu. Mani priekšlikumi resursu izlietojuma samazināšanai būtu sekojošie. Pirmkārt, tā kā vislielākās izmaksas sastāda transports, tad ieteicam bišu saimes vest uz pļāvām pēc iespējas mazākos attālumos. Otrkārt, izmantojot biškopības inventārus, apieties ar tiem saudzīgi, kā arī ja iespējams veikt remontu, nevis iegādāties jaunu. Izvēlēties vienkāršus materiālus produkta iepakošanai un apdomāt izlietotā iepakojuma apsaimniekošanas veidu (atkritumu pārstrāde un tml.).
…