Pirmais,kas jāiemācās jātniekam-iesācējam ir līdzsvara saglabāšana,tāpat kā braucot ar velosipēdu.Viņam jāmāk sēdēt seglos,necenšoties ieķerties krēpēs vai konvulsīvi saspiežot ar kājām zirga sānus.Jātnieka korpusam ir jābūt vertikālam,jāsēž seglu dziļākajā punktā(kam jābūt seglu vidū).Kājas un rokas nepiedalās līdzsvara saglabāšanā,tikai ārkārtas gadījumos jātnieks cenšas pieķerties pie kaut kā,lai nenokristu.
Sākumā jātnieks mācās saglabāt līdzsvaru,jājot soļos,pēc tam lēnos,mierīgos rikšos.Vēlaims , lai iesākumā būtu zirgs ar mīkstām gaitām un mierīgu raksturu.
Sākumā jātniekam jāmācās jāt ar kāpšļiem ,lai viņš justos pilnīgā drošībā.
Vēlāk,lai nostiprinātu iegūtās iemaņas,jāj arī bez kāpšļiem,bet tas jādara pakāpeniski,lai jātnieks nezaudētu pārliecību un viņam neparādītos nedrošība un lieks sasprindzinājums.
Spēja saglabāt līdzsvaru varētu būt iemācīta,ja jātnieks arī bez kāpšļiem droši sēž uz zirga gan ejot taisni,gan pagriezienos,var grozīties uz ejoša zirga var izpildīt dažādus vingrinājumus.
Kad jātnieks ir iemācījies saglabāt līdzsvaru,droši sēdēt seglos,netraucējot zirga kustībām,izjust zirga kustības ritmu,tad ar laiku pienāk brīdis,kad zirgs pats centīsies saglabāt līdzsvaru kopā ar jātnieku,reaģējot uz viņa kustībām.…