Secinājumi
Dažādas terapijas ar skaņas izmantošanu ir pastāvējušas jau senā pagātnē daudzās pasaules kultūrās, kad seno laiku medicīnā tika izmantoti māla un koka instrumenti, kuru radītās skaņas pacientu noveda līdz transa stāvoklim.
Apskatot dažādu eksperimentu rezultātus var secināt, ka binaurālās interferences metode var būt veiksmīgas terapijas daļa medicīnā pacienta emocionālā stāvokļa sakārtošanai, neiroloģiskas izcelsmes slimību ārstēšanai un iespējams pat atkarību ārstēšanai un citos gadījumos parapsiholoģisku spēju stimulēšanai, kā tas tika novērots eksperimentā ar dalībniekiem, kas meditēja. Kaut arī nav veikti pārliecinoši pētījumi par binaurālās interferences ietekmi uz cilvēka smadzeņu darbību, ierakstus nevajadzētu klausīties vadot transporta līdzekļus, izņemot tās reizes, kad binaurālās interferences atskaņošanai ir koncentrēšanās spēju uzlabojošs efekts.
Uzskatu, ka binaurālās interferences ierakstus nevajadzētu klausīties bez konsultācijas ar ārstu, it īpaši, ja ir novēroti dzirdes traucējumi vai kādi citi patoloģiski apziņas traucējumi.
Ja klausoties binaurālās interferences terapijas ierakstus parādās neparasts fizisks, intelektuāls vai garīgs diskomforts, ir jāpārtrauc šī ieraksta lietošana un ir jākonsultējas ar speciālistu, jo līdz šim veiktie pētījumi nesniedz pietiekami plašus un pārliecinošus datus par interferences ietekmi uz smadzeņu darbību ilgtermiņā.
Tā kā nav veikti pietiekami plaši pētījumi par binaurālās interferences iedarbību uz smadzeņu darbību, tad iespējams katras valsts valdībai būtu jādomā par skaņas narkotiku aprites ierobežošanu internetā, jo pārsvarā šo pakalpojumu vēlas gados jauni cilvēki, bet pagaidām pasaulē nepastāv likums, kas liegtu tirgot un izplatīt šāda veida audio materiālu.
…