Bilingvālā izglītība Latvijā nozīmē to, ka latviešu valoda tiek izmantota par mācību līdzekli, apgūstot vairākus mācību priekšmetus mazākumtautību skolās.
Tiem, kas vēlas izglītību iegūt latviešu valodā, ir atvērtas latviešu skolas. Mazākumtautību pārstāvjiem, kas vēlas saglabāt savu valodu un kultūru, Latvijas izglītības sistēma piedāvā bilingvālus izglītības modeļus, kas nozīmē, ka dažus priekšmetus pasniedz vienā, dažus – otrajā valodā. Valsts uzdevums ir nodrošināt visiem iedzīvotājiem vienādas izglītības iespējas. To dara Latvija, piedāvājot pamatizglītību apgūt latviešu un dzimtajā valodā.
Bilingvālā izglītība tiešām ir zināms pārejas veids no mācībām dzimtajā vai minoritātes valodā (pamatskolā) uz mācībām valsts valodā (vidusskolā). Taču tas nebūt nenozīmē, ka pēc kāda laika vairs nebūs mazākumtautību skolu. Būs, ja vecāki to vēlēsies, būs, ja skola nodrošinās kvalitatīvu izglītību, arī plašas latviešu valodas zināšanas. Jau šobrīd Latvijas neatkarības gados izveidojušajās mazākumtautību skolās, piemēram, Rīgas Ukraiņu vidusskolā, Rīgas Poļu vidusskolā, Daugavpils Poļu vidusskolā, Rēzeknes Poļu pamatskolā, Rīgas Ebreju vidusskolā, Ventspils Čigānu skolā, arī Rīgas Baltkrievu pamatskolā, vērojama stabilitāte gan skolēnu skaita ziņā, gan skolotāju nodrošinājumā. Vēl vairāk – vairākas skolas paredz strauju tālāko attīstību, pārveidojoties par vidusskolām vai ģimnāzijām. Šīs izaugsmes pamatā ir skolotāju darbs, arī piedāvātajās iespējās mācīties kvalitatīvā latviešu valodā, pilnveidojot minoritātes valodu, kultūru.…