Biblioterapija ir dziedināšana ar grāmatu palīdzību un tās elementi ir pazīstami ikvienam, kurš atzīst, ka viņa dzīvē ir bijusi kāda grāmata, kas noteiktā situācijā vai dzīves posmā sniegusi pozitīvu ietekmi.
Manuprāt, grāmatu lasīšana, neskatoties uz mūsdienu straujo un tehnikas pārpilno ikdienu, ir saglabājusi reputāciju kā jēgpilns brīvā laika pavadīšanas veids. Tomēr grāmatas noder ne tikai garlaicības kliedēšanai, bet arī izpratnes par personiskās iekšējās pasaules pārdzīvojumiem gūšanai lasīšanas procesā.
Tādējādi mana darba mērķis ir noskaidrot biblioterapijas kā psihoterapijas metodes uzdevumus un realizācijas rīkus, kā arī biblioterapijas teorētisko efektivitāti.
Kursa darbā vēlos uzzināt, kas ir biblioterapija, tās mērķus un pielietojumu un dažādu literatūras žanru iedarbību uz indivīdu, kā arī precizēt, vai biblioterapija ir bibliotēkzinātnes vai psiholoģijas disciplīna.
Tā kā mans pētījuma priekšmets ir biblioterapija kā psihoterapijas metode, savā darbā izmantoju gan psiholoģijas uzziņu literatūru, gan specializētus biblioterapijas teorijas un vēstures izdevumus latviešu, angļu un krievu valodās. Rakstīšanas procesā tika izmantoti arī žurnālu raksti un interneta avoti.
Meklējot nepieciešamo literatūru, secināju, ka vislielāko popularitāti biblioterapija gūst Amerikas Savienotajās Valstīs. Savukārt Krievijā vairāk tiek pētīta un praktizēta tieši pasaku iedarbība uz indivīdu.
Diemžēl Latvijā biblioterapija ir maz pētīta un salīdzinoši nepopulāra profesionāļu aprindās. Tomēr, domāju, ka gan psihologi un psihoterapeiti, gan bibliotekāri un konsultanti grāmatu veikalos, ikdienas izmanto biblioterapijas elementus.
Pētījuma nosaukums: Biblioterapija kā psihoterapijas metode
Pētījuma objekts: Biblioterapija
Pētījuma priekšmets: Biblioterapija kā psihoterapijas metode.…