„Sabiedrības attīstību nosaka cilvēka darbība dažādās sfērās. Patlaban mēs dzīvojam strauju pārmaiņu laikā. Laikam līdzi mainās arī darbs. Darbs kļūst intensīvāks, prasa maksimālu uzmanību un koncentrēšanos, darba samērošanu atbilstoši strādājošā fiziskajām un garīgajām spējām, psihosociālo un organizatorisko jautājumu risināšanu.
Darba tirgū palielināsies pieprasījums pēc izglītota un zinoša darbaspēka. Būs nepieciešams sabalansēt nodarbinātā cilvēka kompetenci ar moderno tehnoloģiju. Ne mazāk atbildīgs process ir un būs attiecīgo darbu organizēšana.
Darbs palīdz attīstīties cilvēka fiziskajām un intelektuālajām spējām, kā arī palīdz pilnveidoties sociālajām un ētiskajām attiecībām. Darba vide lielā mērā ietekmē bioloģisko procesu norisi organismā un tādējādi ir saistīta ar strādājošā veselību. Kā zināms, veselība ir viena no cilvēka pamattiesībām. Tas ir pozitīvs jēdziens, kas ietver sociālus un personiskus resursus, kā arī fiziskās spējas.
Ikdienā mēs esam pakļauti riska faktoru iedarbībai gan dabiskajā vidē, gan uzbūvētajā vidē. Strādājot nelabvēlīgā darba vidē, daudzi cilvēki tiek pakļauti šīs vides faktoru iedarbībai. Cilvēki uz vides faktoriem reaģē dažādi: vieni ir jutīgāki, citi mazāk jutīgi. To nosaka ģenētiska predispozīcija, vides un dzīvesveida faktori.”…