Nozaru speciālistiem ir sava prese, kas attiecas tikai uz noteikto nozari, piemēram, lauksaimniekiem ir savi lauksaimniecības žurnāli un avīzes, tā arī ir bibliotekāriem domātās avīzes un žurnāli – bibliotekārā prese.
Bibliotēku problēmām latviešu periodika pievērsusies jau kopš sākotnes. Par pirmās bibliotēkas nodibināšanu un tās uzdevumiem varēja lasīt pirmajos latviešu laikrakstos. Īpaši lielu vērību prese sāk pievērst bibliotēkām 19.gadsimta 90.gados.
20.gadsimta 20. un 30.gados informācija par bibliotēkām un to problēmām atrodama jau daudzos periodiskajos izdevumos. Šinī laikā sāk iznākt arī bibliotekāriem un lasītājiem adresēti periodiskie izdevumi. Galvenie no tiem – mēnešraksts „Latvijas Grāmata: Kritikas, grāmatniecība un bibliogrāfijas žurnāls”, žurnāls „Bibliotekārs: Bibliotēku darbiniekiem un grāmatu mīļotājiem” un „Latvijas Bibliotēku padomes gada grāmata” (3).
Nesen bibliotekāru vērība tika piegriezta bibliotēku automatizācijai. Visas jaunākās ziņas, kas saistītas ar šo nozari atrodamas bibliotekārajā presē. Lai vairāk izpētītu bibliotēku darbības labās puses un trūkumus nevar aprobežoties tikai ar latviešu valodā izdoto bibliotekāro presi, ir jāpēta gan krievu, vācu, gan arī angļu valodā izdotajā presē.…