Nr. | Sadaļas nosaukums | Lpp. |
Ievads | 3 | |
1. | Bezdarbs | 4 |
Nobeigums | 13 | |
Izmantoto avotu un literatūras saraksts | 14 |
NOBEIGUMS
Bezdarbs ietekmē visus iedzīvotājus, jo traucē valstij pilnvērtīgi attīstīties. Valsts iedzīvotāji, kas nestrādā- nemaksā nodokļus un saņem pabalstus no valsts, tādējādi neļauj valstij lietderīgāk tērēt naudu, jo izmanto valsts budžetu, to nepapildinot. Nodarbinātības Valsts aģentūra veic dažādus pasākumus, lai samazinātu bezdarbu.
Ir dažādas bezdarba formas, un ne visas ir nelabvēlīgas. Piemēram, dabisks un pat vēlams ir frikcionālais bezdarbs, kas veidojas tad kad labprātīgi atstāj darbu. Cilvēks izvēlas labprātīgi atstāt darbu, jo saprot, ka šis darbs viņam īsti neder, un mēģina atrast sev izdevīgāku un piemērotāku darbu. Iemesli kādēļ cilvēki pamet darbu un nestrādā var būt dažādi, tādēļ ekonomisti izdala vairākas bezdarba formas- frikcionālais bezdarbs, strukturālais bezdarbs, cikliskais bezdarbs, sezonas bezdarbs.
Bezdarbam ir vēl citi paveidi, ir brīvprātīgais bezdarbs un piespiedu bezdarbs. Brīvprātīgie bezdarbnieki ir dažnedažādi, piemēram, sievietes, kas izvēlas veltīt savu laiku ģimenes rūpēm, tas ir lielisks laika ieguldījums. Ir tādi brīvprātīgie bezdarbnieki, kuriem nav nepieciešamības strādāt, jo viņus uztur citi naudas avoti, kā vecāki vai pabalsti. Diemžēl ir brīvprātīgie bezdarbnieki, kam jau zudusi cerība uz lielisku darbu, un viņi paši nevar saņemties, lai meklētu sev darbu, dažu dzīves pat pārņēmušas atkarības, kā alkohols un narkotikas.
Piespiedu bezdarbam ir vairāki veidi- tehnoloģiskais bezdarbs; struktūras bezdarbs; bezdarbs, kas saistās ar ārējās konkurences rezultātu; daļējais bezdarbs; cikliskais bezdarbs; slēptais bezdarbs un agrārais bezdarbs; pat frikcionālais bezdarbs, kad ilgstoši neizdodas atrast sev piemērotu darbu, tas kļūst par piespiedu bezdarbu.
…
BEZDARBS; Bezdarbnieks; Darba meklētāji; Ilgstoši darba meklētāji ; Bezdarbnieks zaudē bezdarbnieka statusu ja...; bezdarba formas- frikcionālais bezdarbs, strukturālais bezdarbs, cikliskais bezdarbs, sezonas bezdarbs; brīvprātīgais un piespiedu bezdarbs; Pilnīgā nodarbinātība ; Oukena likums ; Latvijā bezdarbnieki; valstīs nodarbinātības veicināšanas politika ; bezdarbnieku sociālā aizsardzība; Tiesības uz bezdarbnieka pabalstu ; Bezdarbnieka pienākumi ; Bezdarbnieka tiesības. Bezdarbs ietekmē visus iedzīvotājus, jo traucē valstij pilnvērtīgi attīstīties. Valsts iedzīvotāji, kas nestrādā- nemaksā nodokļus un saņem pabalstus no valsts, tādējādi neļauj valstij lietderīgāk tērēt naudu, jo izmanto valsts budžetu, to nepapildinot. Nodarbinātības Valsts aģentūra veic dažādus pasākumus, lai samazinātu bezdarbu. Ir dažādas bezdarba formas, un ne visas ir nelabvēlīgas. Piemēram, dabisks un pat vēlams ir frikcionālais bezdarbs, kas veidojas tad kad labprātīgi atstāj darbu. Cilvēks izvēlas labprātīgi atstāt darbu, jo saprot, ka šis darbs viņam īsti neder, un mēģina atrast sev izdevīgāku un piemērotāku darbu. Iemesli kādēļ cilvēki pamet darbu un nestrādā var būt dažādi, tādēļ ekonomisti izdala vairākas bezdarba formas- frikcionālais bezdarbs, strukturālais bezdarbs, cikliskais bezdarbs, sezonas bezdarbs. Lai valstij neradītu zaudējumus, nopietni jāpiedomā pie valsts nodarbinātības veicināšanas politikas, tas ir viens no svarīgākajiem valdības makroekonomiskās politikas virzieniem. Lai samazinātu bezdarbu, stimulētu nodarbinātību un īstenotu valsts politiku darba tirgū, Latvijā ir izveidota Nodarbinātības Valsts aģentūra, kas risina visus jautājumus par bezdarbu.
- Bezdarbs
- Bezdarbs Latvijā
- Bezdarbs, tā veidi
-
Tu vari jebkuru darbu ātri pievienot savu vēlmju sarakstam. Forši!Bezdarbs, tā veidi
Referāts vidusskolai10
-
Bezdarbs Latvijā
Referāts vidusskolai7
Novērtēts! -
Darba pieprasījuma un darba piedāvājuma nesaskaņas Rīgas darba tirgū. Bezdarbs
Referāts vidusskolai17
-
Bezdarbs
Referāts vidusskolai20
-
Bezdarbs Ventspilī
Referāts vidusskolai17