SECINĀJUMI
1. Latvijā liela daļa bezdarbnieku nevēlas atrast darbu, jo ir iespēja dzīvot uz pabalstiem un strādāt pagaidu darbus.
2. Nav iespējama tāda situācija, kad bezdarba līmenis ir vienāds ar nulli, jo vienmēr būs kāds cilvēks, kas mainīs darbu un meklēs citu, līdz ar to pastāvēs frikcionālais bezdarbs.
3. Bezdarbs jau pats par sevi ir problēma ko risināt, taču tas rada arī daudz citas problēmas, piemēram, iedzīvotāju migrāciju uz ārzemēm.
4. Latvijā bezdarbnieki vīrieši ir vairāk kā bezdarbnieces sievietes, lai gan vēl joprojām pastāv dzimumu diskriminācija un sievietēm darbu atrast ir grūtāk.
5. 2014. gadā darbu Latvijā bez darba bija gandrīz 100 tūkstoši cilvēku, kas ir uz pusi mazāk kā 2010.gadā, kad reģistrēto bezdarbnieku skaits valstī bija 205.8 tūkstoši cilvēku.
6. Augstais vīriešu bezdarba līmenis Latvijā saistīts ar ekonomisko krīzi, kas ilga no 2008. līdz 2010. gadam, jo šīs krīzes laikā visvairāk cieta ražošanas un būvniecības nozares, kur pārsvarā nodarbināti ir vīrieši.
7. Lielākais bezdarba līmenis vērojams lauku reģionos, jo šajās teritorijās ir maz darba vietu un uzņēmumu, kas šīs darba vietas radītu.
8. Visvairāk bezdarbnieki Latvijā ir jaunieši un pirms pensijas vecuma cilvēki. Jauniešiem grūti atrast darbu, jo viņiem nav iepriekšējās darba pieredzes. Savukārt, pirms pensijas vecuma cilvēkiem grūti atrast darbu vecuma un veselības dēļ.
9. Salīdzinoši liela daļa bezdarbnieku jeb aptuveni 26% no visiem bezdarbniekiem, ir ar augstāko izglītību, jo viņiem pēc skolas beigšanas nav darba pieredzes un līdz ar to ir grūti konkurēt darba tirgū.
…