Reglamentēt valsts, pašvaldību izglītības iestāžu un citu vispārējās izglītības īstenošanas procesā iesaistīto personu darbību, noteikt to tiesības un pienākumus, kā arī radīt apstākļus radošas, vispusīgi izglītotas personības veidošanai, izglītojamo nepārtrauktai izglītības turpināšanai, profesijas apguvei, patstāvīgai orientācijai sabiedriskajā un valsts dzīvē.
Atbilstoši izglītojamā vecumam un vajadzībām tiek nodrošināt iespēju:
1) iegūt zināšanas un prasmes humanitāro, sociālo, dabas un tehnisko zinību jomā;
2) iegūt zināšanas, prasmes un attieksmju pieredzi, lai piedalītos sabiedrības un valsts dzīvē;
3) tikumiskai, estētiskai, intelektuālai un fiziskai attīstībai, sekmējot zinīgas, prasmīgas un audzinātas personības veidošanos.
[Izglītības likuma 2. pants]
Terminu skaidrojums
Makrosistēma – ( gr. makros, garš, liels+systēma, sakopojums, sakārtojums) liela sistēma ar augstu sarežģītības pakāpi [110.lpp.].
Sociālā makrosistēma – liela sabiedriska sistēma ar augstu sarežģītības pakāpi. Tās ir valstiskas institūcijas, kuru darbība un tās rezultāts izpaužas valsts sociālā politikā [194.lpp.].
Mezosistēma – (gr. mesos, vidējais+systēma, sakārtojums, sakopojums) – vidēji liela un ne sevišķi sarēžģītas struktūras sistēma [114.lpp.].
Sociālā mezosistēma – vidēji liela sabiedriska sistēma ar ne sevišķi sarežģītu struktūru. Mezosistēma ir vidējā līmeņa sistēma starp mikro un makro sistēmu. Soc dzīvē mezosistēma ir pilsētu, rajonu, atsevišķu pašvaldību, pagastu, soc. institūcijas un kopienas. Soc. darbinieks šeit strādā ar klientu, clvēku grupām, kā arī veicina kopienas organizāciju darbību un attīstību [194.lpp.].…