Secinājumi un rekomendācijas
Darba temats ir „Bērnu psiholoģiskās problēmas nakts enurēzes gadījumā”; mērķis – noskaidrot psiholoģiskās problēmas nakts enurēzes gadījumā bērniem vecumā no 6 līdz 10 gadiem.
Izvērtējot rezultātus, autors secina, ka tie lielā mērā atbilst citās valstīs izdarītajiem pētījumiem un literatūrā aprakstītajam. Literatūras avoti un statistika liecina par to, ka no enurēzes biežāk cieš tieši zēni. Tāpat literatūras dati liecina, ka dienas enurēze vai kombinētā enurēze ir sastopama retāk, nekā nakts enurēze. Literatūrā ir runāts par enurēzes saistību ar iedzimtību – ja vienam no vecākiem vai viņiem abiem ir bijusi šāda problēma, ir iespējams, ka tāda būs arī bērnam, taču autors nekur neatrada informāciju par to, vai pastāv tāda saistība, ka brāļiem un māsām ģimenē visiem vienādi būtu šī problēma.
Izstrādāti daži ieteikumi vecākiem, kuru bērni cieš no enurēzes:
1. Ja paši bērni un viņu vecāki būs informēti par enurēzes biežo izplatību un veidiem, kā šo problēmu risināt, viņiem būs vieglāk tikt ar šādu situāciju galā. Šeit var palīdzēt vairāki speciālisti – par šo problēmu vajadzētu runāt jau skolās, tātad, skolotāji, par to vajadzētu runāt arī ģimenes ārstiem plānveida apmeklējumu laikā, painteresējoties, vai bērnam šādu problēmu nav, un, ja ir, tad informēt pašu bērnu un viņu vecākus par šo jautājumu. Ja bērns ir nokļuvis stacionārā, tad var palīdzēt ārsts un medmāsa. Medmāsa ar pacientiem pavada vairāk laika, nekā ārsts, tāpēc vislielākā iespēja palīdzēt bērniem, kas cieš no enurēzes, un viņu vecākiem, ir tieši medmāsai.
…