Šī kursa darba tēma ir bērnības atmiņu loma cilvēku dzīvē.
Manas tēmas izvēli lielā mērā noteica tas, ka manās rokās bija nonākusi Ādlera grāmata „Psiholoģija un dzīve”, kurā viņš ļoti interesanti apraksta dažādus piemērus par bērnības atmiņām, un man šī tēma likās ļoti tuva un pietiekami interesanta, lai par to arī rakstītu kursa darbu. Es domāju, ka šī tēma bija aktuāla gan agrāk, kad to pētīja Ādlers un Freids, gan arī mūsdienās, jo lasīju materiālus, ka šo tēmu ir arī pētījusi Vaira – Vīķe Freiberga.
Pētot šo tēmu, atskārtu, ka to ir pētījuši vairāki autori un katram bija sava pieeja. Ādlers mazāk saista uzmanību pie tā, vai bērnības atmiņas ir īstas vai izdomātas, Freidu vairāk interesēja, cik patiesas ir šīs bērnības atmiņas, savukārt Meina veica pētījumu par mātes bērnības atmiņām un kā tās ietekmē viņu bērnu audzināšanu.
Mans darba mērķis bija par bērnības atmiņu pētījumiem un kādu lomu tās spēlē cilvēka dzīvē. Lai izpildītu sava darba mērķi es veicu sekojošus uzdevumus:
● Izpētīju literatūru par bērnības atmiņām cilvēka dzīvē.
● Konkrēti atlasīju tēmas analīzei nepieciešamos autorus.
● Aprakstīju un izanalizēju materiālus un teorijas par bērnības atmiņām cilvēka dzīvē
● Izdarīju secinājumus un apkopojums par darbu kopumā.
Pirmo nodaļu veltīju bērnības atmiņas teorijas autoriem - Ādleram, Freidam un Meinai.
Otrā nodaļa veltīta dažādiem cilvēku dzīves stāstiem un viņu bērnības atmiņām, kā arī bērnības atmiņu norises vieta.
Trešā nodaļa tika veltīta pētījumam par bērnībā gūto mātes klātbūtni un kādas raksturīgas iezīmes tas atstāj pieauguša cilvēka dzīvē, kā arī ģimenes atmiņu raksturīgākajām īpašībām.
Ceturtā nodaļā aprakstīju pētījumu par bērnībā gūto apmierinājumu attiecībās ar vecākiem un kādas īpašības tas iezīmē jau pieauguša cilvēka personībā.…