Mēs dzīvojam strauji mainīgā sabiedrībā, kas prasa zināšanas, prasmes un iemaņas dažādās dzīves sfērās. Pārmaiņu laiks, kas bijis Latvijā deviņdesmito gadu sākumā, spēcīgi ir ietekmējis sabiedrību. Vēl joprojām Latvija sastopas ar virkni problēmām - iedzīvotāju materiālā stāvokļa ievērojama mainīšanās, sociālā neaizsargātība, likumdošanas nesakārtotība. Šīs pārmaiņas nesušas sev līdz daudzas negatīvas tendences.
Nabadzība, nepietiekams uzturs, ilgstošs bezdarbs, slimības, mājokļu trūkums un alkoholisms rada lielu spriedzi sabiedrībā. Iedzīvotāju dzīves līmeņa pazemināšanās rezultātā pieaug sociālo riksa ģimeņu skaits Latvijā.
Domājot par tautas attīstību, jāmin viens no to raksturojošiem faktoriem – cik daudz Latvijā ir bērnu, cik liels ir Latvijas nākotnes potenciālais un kvantitatīvais cilvēkresurss. Otrkārt jādomā par kvalitatīvo aspektu, kādos apstākļos, kāda aprūpe un audzināšana tiek nodrošināta bērnu attīstībai. Valstī joprojām ir ļoti augsts sociāla riska vai nelabvēlīgu ģimeņu skaits.
Sabiedrības neizpratne un neinformētība par sociālā riska ģimenēm padara šo problēmu vēl atklātāku.
Ievērojot problēmas aktualitāti, tika izvēlēta darba tēma: „Bērns sociālā riska ģimenē ”.
Pētījuma objekts:
15. vidusskolas 11. a klases skolēnu dzīves kvalitāte.
Pētījuma priekšmets:
Bērnu sociālā riska faktori ģimenē.
Pētījuma mērķis: iegūt un apkopot datus par 15. vidusskolas 11 a klases skolēnu dzīves kvalitāti
Pētījuma hipotēzes:
1. Liela daļa bērni no sociālā riska ģimenēm, sabiedrībā jūtas izstumtas un saskaras ar negatīvu citu cilvēku attieksmi.
Pētījuma uzdevumi:
1. Noskaidrot sociālā riska ģimēnē dzīvojošu bērnu sociālo stāvokli.
2. Izpētīt pamatproblēmas riska ģimenēs.
3. Apkopot secinājumus par bērnu sociālā riska faktoriem ģimenēs.…