Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
1,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:149250
 
Vērtējums:
Publicēts: 14.03.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 8 vienības
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Garīgās attīstības traucējumi ir ievērojami atšķirīga intelektuālā funkcionēšana. To norāda IQ līmenis, kas ir zem 70 vai mazāk, tam pievienojas vecumam atbilstošas adaptīvās uzvedības traucējumi (tādi kā komunikācija, sociālās prasmes un pašaprūpe).
Garīgās attīstības traucējumus cilvēks galvenokārt iegūst jau piedzimstot. Tas ir pastāvīgs stāvoklis, ko raksturo intelektuālā attīstība, kas ir ievērojami zemāka par vidusmēra intelektuālo attīstību un kā sekas ir ievērojami traucējumi intelektuālajā funkcionēšanā un adaptīvā uzvedībā.
Sabiedrība bieži jauc garīgās attīstības traucējumus ar psihisko saslimšanu, taču tie ir divi pavisam atšķirīgi invaliditātes veidi.
Garīgās attīstības traucējumu cēloņi var būt ļoti dažādi, tomēr visos gadījumos noteicošie ir nelabvēlīgie faktori, kas iedarbojas uz bērnu gan embrionālajā periodā, gan vecumā līdz trīs gadiem. Vainīgas var būt gan mātes grūtniecības laikā pārslimotās infekcijas slimības, vīrusu saslimšanas, gan arī infekcijas un saindēšanās, ko jaundzimušā vecumā pārcietis pats bērns. Pie cēloņiem var minēt arī toksoplazmozi, dzemdību un pēcdzemdību smadzeņu traumas, hromosomu anomālijas, vecāku asins rēzus faktora nesaderību, veneriskās slimības, kā arī alkoholismu un narkomāniju u.c.
Demences gadījumā cēloņi ir līdzīgi, tikai traucējumi rodas pēc 2 – 3 gadu vecuma, līdz ar to iepriekšējais bērna intelektuālās attīstības līmenis var tikt daļēji saglabāts.
Jo agrāk bērnam šie traucējumi ir atklāti, jo agrāk bērns nonāk mediķu un citu speciālistu rokās, jo labāk.…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties