Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
2,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:856167
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 25.03.2006.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 6 vienības
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Zinātniska pētniecība ir mērķtiecīga kādas parādības pētīšana, izmantojot agrāk uzkrātās atziņas, optimālu metodiku un tehniskas iekārtas, iegūstot jaunas atziņas, idejas, faktus. Zinātniskā pētniecība ir darbība, kas palīdz strukturēt un integrēt apgūtās teorētiskas zināšanas, atklāt jaunas. Darbība ir cilvēka garīgs vai fizisks darbs, psihiska aktivitāte, vitālās enerģijas izlietojums sevis attīstībā un sabiedrības pilnveidošanā. Pirmsskolas bērnam jāapgūst noteiktu zināšanu, prasmju un attieksmju kopums, lai viņš būtu sagatavots nākamajai izglītības pakāpei. Pētījums sakas ar ieceri, ko izvirzījusi prakses vai teorija neatbildēta problēma. Problēma (no grieķu val. problēma- uzdevums) ir situācija, kas tiek apzināta kā sarežģīts teorētisks vai praktisks jautājums vai uzdevums, kuru nepieciešams izpētīt. Rodas problēma-kā novērtēt pirmsskolas izglītības rezultātu. Pedagogam sistemātiski jāveic bērna pedagoģiski psiholoģiskā analīze, jākonstatē viņa pašreizējais attīstības līmenis, tātad – nepieciešams profesionāla skolotāja vērtējums par bērna attīstību. Vērtēšana ir process, kurā tiek apkopota, interpretēta un sintezēta informācija, lai:
izveidotu spriedums par audzēkni,
iepazīstinātu audzēkni (vecākus) ar viņa progresu, stiprajām un vājām vietām,
spriestu par mācīšanas un audzināšanas efektivitāti.
Ja skolotājs grib sekmēt bērna personības attīstību, viņam labi jāiepazīst savs audzēknis. Tikai labi orientējoties bērna attīstībā, vajadzībās, darbības motivācijas, paradumos utt., skolotājs varēs sekmīgi ietekmēt viņa personības veidošanas procesu. Pedagogam jāzina bērna personības īpatnības, lai:
plānotu mācību saturu,
sekotu bērna izaugsmei,
noskaidrotu bērna intereses, kādas aktivitātes viņš izvēlas,
izzinātu bērna stipras puses,
izlemtu, kā veicināt bērna attīstību.
Pētnieciskajā darba uzdevumu risināšanai ir nepieciešams tiem atbilstošas metodes. Radoši strādājošs pedagogs nepārtraukti analizē savu darbu un novērtē tā rezultātus. Ja tie neatbilst izvirzītajam mērķim, tie meklētas jaunas iespējas un paņēmieni, lai risinātu izvirzītos uzdevumus. Savā darbā es izmantoju anketēšanas, novērošanas, pārrunas un testēšanas metodes.
Izmantojot zinātniski pētnieciskās metodes es vēlos izpētīt viena pirmsskolas vecuma bērna raksturojumu. Mērķtiecīgi organizējot pētījumus, izvēloties pareizās metodes, radot labvēlīgu vidi bērnam un apkopojot iegūti informāciju, veikšu doto uzdevumu: uzrakstīšu raksturojumu, kas palīdzēs man atrast individuālu pieeju bērnam, sekmēt viņa attīstību un izaugsmi.…

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −3,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1197426
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties