Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
1,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:246058
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 05.04.2007.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 15 vienības
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Pēc Vācijas atkalapvienošanās un Berlīnes mūra krišanas 1989. gadā daudzi politiķi vēlējās, lai Berlīne kļūtu par metropoli. Tika plānots, ka drīzumā pilsētas iedzīvotāju skaits sasniegtu 6 miljonus. Vācijas Bundestāga lēmums par valdības atrašanās vietas pārcelšanu no Bonnas uz Berlīni bija galvenais ilūziju iemesls par pilsētas nākotnes potenciālu. Taču, lai jaunajos apstākļos īpašu uzmanību veltītu finansu politikas stingrai kontrolei un pārdomātai realizācijai, metropoles attīstības plānošana notika uz jaunu aizņēmumu un parādu rēķina. Metropoles izveides plānos ieinteresētas bija arī vairākas bankas, kas vēlāk izveidoja a/s „Berlīnes banku savienība”( „Bankgesellschaft Berlin”).

Pirmās idejas par vairāku Berlīnes banku apvienošanos vienā holdinga kompānijā radās jau 80.-desmitajos gados. Pie idejas realizācijas ķērās 1992. gadā. Vienā akciju sabiedrībā „: Berlīnes banku savienībā” bija jāapvienojas 4 finansu institūcijām: „Berlīnes bankai” (die Berliner Bank), Berlīnes zemes bankai ( die Landesbank Berlin), Berlīnes hipotēku un ķīlu zīmju bankai (BerlinHyp) un toreizējai Dzīvokļu celtniecības kreditēšanas sabiedrībai, kas vēlāk ieguva Berlīnes Investīciju bankas (Investitionsbank Berlin) nosaukumu.

Berlīnes banka

Berlīnes banka (BB) pirms iestāšanās banku holdingā atradās grūtā situācijā. Pēc Vācijas atkalapvienošanās toreizējā bankas vadība tiecās pēc ekspansijas. Rietumvācijas daļa banku sektorā bija jau sadalīta, tāpēc Berlīnes banka izvēlējās stipri riskantus darījumus, kas saistīti ar kredītu izsniegšanu. Drīz vien Berlīnes banka bija iesaistījusies neizdevīgos darījumos, kur izvēlētais risks neattaisnojās , jo kredītņēmēji bankrotēja. Tās bija pirmās grūtības. Tā kā bankas līdzīpašnieks ar 51 % akciju bija Berlīnes zeme, bankas pamatkapitāls tika palielināts par 115 miljoniem vācu marku (DM). Ar Berlīnes bankas pievienošanos jaunajā banku holdinga kompānijā Berlīnes zeme turpmāk izvairītos no jaunas bankas pamatkapitāla palielināšanas.…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties