Beļģija, Nīderlande un Luksemburga ir trīs kaimiņu valstis, kas 50.gados piedalījās Eiropas Kopienas dibināšanā. Visas trīs valstis vieno daudzi kopīgi vēstures elementi un sadarbība. Viena no šīm saiknēm ir Benelux ekonomiskā savienība, kas dibināta 1958.gadā un ir pastāvējusi līdzās Eiropas Kopienas projektam un ir satuvinājusi šīs trīs valstis. Benelux ekonomiskā savienība tika izveidota, lai attīstītu darbaspēka, kapitāla, pakalpojumu un preču brīvu kustību reģionā.
Ņemot vērā Benelux valstu aktīvo iesaistīšanos Eiropas procesos, tām vienmēr ir bijušas labas attiecības ar ES. Tās vienmēr ir atradušās ES priekšgalā, tāpēc visus 2004.gadā pārsteidza Nīderlandiešu negatīvais balsojums par ES konstitūciju.
Benelux valstis raksturo ne tikai Eiropas identitāte un cieša savstarpējā sadarbība, bet arī ļoti veiksmīgā un stabilā ekonomikas situācija valstī. Šīs trīs valstis pēdējās desmitgadēs nav piedzīvojušas ekonomikas krīzes un problēmas, kas liecina par ļoti sabalansētu un tālredzīgu ekonomiku. Šīs valstis visbiežāk ņem par piemēru dažādu ekonomisku problēmu risināšanai citur pasaulē. Neapšaubāmi to visu ļoti pozitīvi ir ietekmējusi gan ģeogrāfiskā lokācija, gan ciešās saites ar bagātajām kaimiņvalstīm gan vēsture, taču vēl jo lielāka nozīme ir valsts politikai attiecībā uz industriālā sektora attīstību, uz ieguldījumu zinātnē un cilvēkresursos.
Šīs referāta mērķis ir „noskaidrot Benelux valstu šī brīža ekonomisko stāvokli un analizēt to perspektīvas līdz 2012. gadam”.
Lai sasniegtu izvirzīto mērķi, nepieciešams veikt sekojošus uzdevumus:
- analizēt Beļģijas, Nīderlandes un Luksemburgas šī brīža ekonomiku no interneta resursos pieejamajiem jaunākajiem statistikas datiem;
- analizēt Beļģijas, Nīderlandes un Luksemburgas ekonomikas perspektīvas līdz 2012.gadam, balstoties uz jaunākajiem ekonomikas pētījumiem un prognozēm;
- secināt galvenās tendences katrai valstij atsevišķi un Benelux valstīm kopā.…