Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
0,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:269787
 
Vērtējums:
Publicēts: 14.05.2013.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Pamatskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Praktiski vienīgā iespēja parastajam cilvēkam izglītoties viduslaikos bija apmeklēt baznīcas skolas. Laicīgo skolu nebija, visas skolas balstījās uz kristietību. Kārlis Lielais noteica, ka katra klosterī ir jābūt skolai un skolas grāmatām. Tā bija iespēja arī zemniekiem iemācīties lasīt un rakstīt, tādējādi palielinājās lasīt un rakstītprotošo cilvēku skaits. Mūki grāmatas pārrakstīja ar roku, tas ir arī nozīmīgi mūsdienu vēsturniekiem. Nozīmīgas bija arī no 13. gs. radušās universitātes, kurās varēja apgūt padziļinātākas un visaptverošākas zināšanas. Mācības notika latīņu valodā.
Baznīca viduslaikos stipri ietekmēja arī cilvēku ikdienas dzīvi, piemēram, noteikums, ka baznīcai jāziedo 1/10 daļa no savas ražas. Tas pastiprināja zemnieku nabadzību, jo tā jau bija grūti izdzīvot, it sevišķi bada gados. Arī cilvēkiem, kas neatbilda baznīcas „prasībām”, kuriem bija citāds viedoklis, bija jabīstās par savu dzīvību, it sevišķi sievietēm, kas nodarbojās ar buršanu un maģiju, nereti viņas sadedzinaja uz sārta, tāpat notika ar ķeceriem. Lielākā daļa cilvēku bija draudzē un apmeklēja dievkalpojumus.
Redzams, ka baznīcai bija liela loma viduslaiku sabiedrībā, tā praktiski noteica cilvēku dzīvi.
Var droši apgalvot, ka baznīca bija centrālā vara viduslaikos, kurai bija pakārtotas visas citas varas, tā bija sabiedrības kontrolētāja, baznīcas nozīmi un varu pār viduslaiku sabiedrību var salīdzināt ar ganu un ganāmpulku, kuru tas kontrolē.

Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties