Mēs visi kaut kur steidzamies, pēc kaut kā tiecamies. Ikviens no mums vēlas nodzīvot laimīgu dzīvi, sastapt savu mīlestību, izveidot ģimeni. Bet vai daudziem izdodas sasniegt iecerēto? No kā atkarīga mūsu apmierinātība vai neapmierinātība ar dzīvi, mūsu veiksmes vai neizdošanās? Kāda ir katra atsevišķa cilvēka un visas cilvēces dzīves jēga? Kas mūs sagaida nākotnē?
Vēsturiski reliģijai ir bijusi ļoti liela loma valsts pārvaldē, nedaudzās pasaules valstīs šī iezīme ir saglabājusies joprojām. Latvijā baznīca no valsts pēc likuma ir šķirtas struktūras, tomēr rodas jautājums, cik lielā mērā reliģija spēj ietekmēt mūsu valsts pārvaldi un kā pret reliģiju attiecas gan mūsu valsts vīri, gan visa tauta, t.i. – vai mums ir vajadzīga reliģija un vai reliģijai vajag valsti un valsts atbalstu.
Savam darbam izvirzu vienu hipotēzi - reliģija veicina ētikas un morāles normu stabilizāciju valstī.
Darbā var iepazīties ar baznīcas un valsts attiecībām Latvijā. Par reliģiju un varu. Kādu vietu reliģija pašlaik ieņem mūsu valstī, ko par reliģiju mūsu valstī saka likums. Vēl var iepazīties ar skolotāju, skolēnu, valsts pārvaldes un baznīcas viedokļus arī par konkrēto jautājumu - ticības mācības iekļaušana obligāto mācību priekšmetu sarakstā. Tiek izklāstīts kas tiek darīts un kas būtu jādara, lai atrisinātu šo jautājumu, kā arī - kādi ir citu valstu piemēri šajā jautājumā- līdz ar to - kāds modelis būtu piemērotākais Latvijai. Vai reliģija mūsdienās ietekmē valsti un cilvēkus, vai to var uzskatīt par morāles un ētikas pamatu un šo vērtību veicinātāju.…