Katra komanda sastāv no 5 spēlētājiem, no kuriem viens ir tās kapteinis. Bez tam katrā komandā vēl var būt 7 rezerves spēlētāji.
Komandai ir tiesības spēli uzsākt tikai 5 spēlētāju sastāvā. Uzsākto spēli komanda var turpināt, ja tās sastāvā nav palicis mazāk par 2 spēlētājiem.
Spēles protokolā drīkst ierakstīt ne vairāk par 12 spēlētājiem. Spēlētājus, kas nav ierakstīti protokolā līdz spēles sākumam, spēlē nepielaiž.
Basketbols vīriešiem tika iekļauts olimpiskās spēļu programmai kopš 1936, bet basketbols sievietēm kopš 1976.
Basketbola bumbai jābūt apaļai, kamerai – izgatavotai no gumijas, tās apvalks var būt no ādas, sintētiska materiāla vai gumijas. Bumbas apkārtmērs – 75-78 cm, bumbas svars – 600-650 g. Bumbu piesūknē tik daudz, lai, krītot no apmēram 1 m 80 cm (mērot līdz bumbas apakšpusei).
P i e z ī m e. Komandai, kuras laukumā notiek spēle, jānodod vecākajam tiesnesim viena jauna vai divas lietotas, bet labas kvalitātes bumbas. Vecākajam tiesnesim no lietotajām bumbām jāizvēlas viena, ar kuru spēlēs, un viesu komanda ar to var iesildīties. Ja spēlei paredzēta jauna bumba, komandas iesildoties to nelieto. Ja spēles rīkotāju dotās bumbas neatbilst prasībām, vecākajam tiesnesim ir tiesības ir tiesības ieteikt spēlēt ar viesu komandas bumbu, ja tā ir labākā stāvoklī.
Spēles laukums ir 26x14 m liels taisnstūris (mērot pa laukuma robežlīniju iekšmalām). Pieļaujamas šādas izmaiņas: garumā – plus vai mīnus 2 m un platumā – plus vai mīnus 1 m (izmaiņām jābūt proporcionālam). Laukuma virsmai jābūt cietai. Nav atļauts spēlēt laukumā ar zāles virskārtu.
Spēlējot zālēs, telpas augstumam jābūt ne mazākam par 7 m.
P i e z ī m e. Par pilsētas mērogu zemākās sacensības atļauts sarīkot arī mazākās zālēs.
…