Datora barošanas bloks tiek pieslēgts 220 voltu spriegumam un sprieguma pārveidotājs pārveido 12 voltu, 5 voltu līdzstrāvas spriegumos, kas nepieciešami datoram. 12 volti vajadzīgi motoriem, bet 5 volti mikroshēmu darbībai. Jaunākos datoros 12 voltu vietā izmanto 5 voltus un 5 voltu vietā 2,4 – 3,3 voltus. Termins " barošanas bloks" ir neveiksmīgs, vajadzētu teikt - sprieguma pārveidotājs. Atšķirībā no citu valstu elektriskiem spriegumiem, kur var būt 110 volti un 60 herci, mēs lietojam 220 voltus un 50 Hz. Aparatūra, kas domāta 110 voltiem un tieši 60 Hz , pie mums ir nederīga (piemēram, pulksteņi). Pielietojot jaunākā tipa pārveidotājus vairs nav nepieciešams ievērot 220 voltu uz 110 voltu spriegumu, barošanas blokiem tie ir nekritiski lielumi.
Barošanas bloks, parasta metāla kastīte, kur 5 valodās uzrakstīts, ka netaisīt vaļā. Briesmas draud no kondensatoriem, kuros saglabājas spriegums, ja atslēdz 220 voltu spriegumu. Ja kondensatori ir lielas kapacitātes, tad elektriskais lādiņš var būt tik liels, ka apdraud dzīvību.
Parasti barošanas bloku cena ir ap 20 Ls un ērtāk ir nopirkt jaunu, nevis nodarboties ar remontu
Barošanas bloka pieslēgšana.
Barošanas blokam no vienas puses ir kontakts un slēdzis, kas pievieno 220 voltu spriegumu , bet no otras puses izvadi ar P8 un P9 kontaktiem, kā arī Molex un Berg tipa kontakti. P8 un P9 kontaktus nedrīkst samainīt vietām, plates var sadegt. Jaunākos datoros ir viens kontakts, ko nevar sajaukt.…