Ieejot kafejnīcās, restorānos, bāros, daudzi vispirms pievērš uzmanību apkalpojošam personālam, lai tādējādi secinātu, vai ir vēlme šeit palikt, ieturēt maltīti un atpūsties, vai tomēr meklēt kādu citu vietiņu.
Viesmīļa un bārmeņa profesija vienmēr tikusi uzskatīta par pieprasītu. Un it sevišķi šis amats aktuāls šobrīd, kad Rīgā arvien vairāk tiek vērti vaļā restorāni un kafejnīcas.
Profesiju šobrīd var apgūt daudzās mācību iestādēs Rīgā, turklāt apmācību var apgūt gan ar pamatskolas, gan vidusskolas izglītību. Vienīgi jāņem vērā, ka, teiksim, par bārmeni var strādāt personas, kas nav jaunākas par 18 gadiem.
Labs viesmīlis un bārmenis is ne vien uzņēmuma seja, bet Rīgas viesiem rada pirmo priekšstatu par pilsētu. Bārmeņa profesija ir viena no sarežģītākajām plašajā profesiju klāstā. Lai to iegūtu, ir nepieciešamas īpašas teorētiskās zināšanas un praktiskās iemaņas, uzskata Restorānu servisa skolas pasniedzējs, Latvijas viesmīļu un bārmeņu ģildes priekšsēdētājs, bārmenis ar vairāk nekā 30 gadu darba stāžu Jāzeps Arbidāns. Tomēr ne visi darba devēji pārzina viesmīļu un bārmeņu apmācības nianses līdz profesionālās kvalifikācijas iegūšanai. Rezultātā darbā tiek pieņemti dažādu kursu beidzēji, arī cilvēki bez profesionālās izglītības, un nereti notiek vilšanās par darbinieku nespēju veikt pienākumus. Tāpēc, pēc Arbidāna kunga domām, darba devējiem, domājot par sava uzņēmuma prestižu, vajadzētu izvēlēties darbiniekus ar atbilstošu izglītību.…