Secinājumi
1. Bārmeņa profesija var likties jautra un pat vienkārša, toties tas ir atbildīgs darbs, darbiniekam jāprot komunicēt ar klientiem, būt atraktīvam, uzmanīgam, radošam un stresa noturīgam.
2. Bārmeņa pienākumos ietilpst ne vien dažādu dzērienu pagatavošana, bet tas atbild arī par trauku un dzērienu izvietojumu, nepieciešamo ingredientu daudzumu kokteiļu izveidei un bāra inventarizāciju.
3. Bārmeņa profesijā pastāv vairākas riska faktoru grupas, kuras galvenokārt saistītas ar psiholoģisko un fizisko spriedzi.
4. Lai nepieļautu iespējamo risku iestāšanos, darba devējam obligāti jāveic darba drošības instruktāža, jaiepazīstina nodarbināto ar evakuācijas plānu, savukārt pašam bārmenim rūpīgi jāizlasa katrs punkts instruktāžā, darba aizsardzības speciālistam jāsastāda kvalitatīva darba aizsardzības instrukcija.
5. Visgrūtāk veikt riska mazināšanas pasākumus ir psihosociālajos un organizatoriskajos faktoros ietilpstošos riskus, jo bārmenis nevar ietekmēt uz klienta uzvedību (gadījumā, ja sākas kāda vardarbīga situācija) vai atteikt klientam.
6. Izvērtējot iespējamo risku iestāšanās varbūtību, seku nopietnību, tika konstatēts, ka darba vidē iespējamo risku kaitējuma iedarbības iespējamās smaguma pakāpes bārmeņa profesijā ir lielas (atkarīgs no bārmeņa pieredzes un profesionalitātes).
…