Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
4,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:428360
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 11.05.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 46 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    3
  Izmantoto avotu un literatūras apskats    5
I nodaļa.  Politiskā situācija Latvijā pirms 1991. gada janvāra notikumiem    8
II nodaļa.  Barikāžu laiks Rīgā, Liepājā un Kuldīgā: kopīgais un atšķirīgais    13
III nodaļa.  Laiks pēc barikādēm: Barikāžu dienu pieredzes un atceres izvērtējums    22
  Secinājumi    28
  Saīsinājumi    29
  Izmantoto avotu un literatūras saraksts    30
  Anotācija    34
Darba fragmentsAizvērt

Atmodas process Latvijā sākās 80.gadu vidū. Tā galvenais mērķis bija Latvijas valstiskās neatkarības un demokrātijas atjaunošana, kuru Latvija zaudēja saskāņā ar 1939.gada 23.augusta Molotova – Rībentropa pakta slepenā papildus protokola realizēšanu dzīvē. Šis vēstures posms ir notikumiem piesātināts un viens no atmodas procesa kulminācijas notikumiem bija 1991.gada janvāris. To dienu notikumi vēl aizvien ir dzīvi dalībnieku atmiņās. Tomēr šie salīdzinoši nesenie notikumi ir jau kļuvuši par vēsturi un šo vēstures posmu ir nepieciešams sākt pētīt. 1991.gada janvāra notikumu nozīme un vieta Latvijas valsts neatkarības atgūšanā ir aktuāla pētnieciska problēma Latvijas visjaunāko laiku vēstures periodā, kuru apzināšana un izvērtēšana ir mana darba mērķis. Bakalaura darbs “Barikāžu laiks Latvijā un notikumi Kurzemē 1991.gada janvārī” ir kursadarba “1991.gada janvāra notikumu nozīme Latvijas valstiskās neatkarības atgūšanā” turpinājums. Par sava darba konkrēto uzdevumu izvirzīju pieejamo avotu robežās dokumentēt 1991.gada janvāra notikumus Latvija, pirmām kārtām, Kurzemē un komparatīvi izvērtēt barikāžu laiku notikumus Rīgā, Liepājā un Kuldīgā. Kurzemi darbā aplūkot izvēlējos, jo 80 – to gadu vidū Kurzemē bija vērojami pirmie atmodas procesa aizsākumi, turklāt Liepāja un Kuldīga ir vienīgās pilsētas bez Rīgas, kur janvārī tika veidotas barikādes. Liepājā barikādes veidoja tamdēļ, ka pastāvēja draudi no nepārtrauktās militāristu klātbūtnes, jo vienā no Liepājas daļām bij izveidota militāristu pilsētiņa – Karosta. Savukārt barikādes Kuldīgā cēla, jo Kuldīgas raidstacijai vajadzētu pārņemt informācijas pārraidīšanu, ja tiktu ieņemts Latvijas radio Rīgā.
Pētniecisko procesu apgrūtināja ierobežotā avotu pieejamība un pat to trūkums, jo, neskatoties uz notikumu neseno pagātni, daudzi materiāli ir gājuši bojā kā, piemēram, dokumenti par Latvijas Tautas frontes (turpmāk tekstā LTF) darbību Liepājā gāja bojā ugunsgrēkā LTF Liepājas nodaļas ēkā. Šāda situācija nosaka to, ka par galvenajiem avotiem darbā ir izmantoti periodiskie izdevumi un barikāžu dalībnieku atmiņas.…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties