Mūsdienās, kad visi vēl atcerās 1995. gada Latvijas Banku krīzi, kuras sekas ir jūtamas vēl šodien, īpaša uzmanība gan no kredītoru, gan no debitoru puses tiek pievērsta banku stabilitātei un drošībai. No lielāku banku stabilitātes ir atkarīga ekonomikas attīstība valstī, jo jebkuras lielākās bankas maksātnespēja var rādīt nopietnas problēmas valstiskā līmenī. Tā var veicināt maksātnespējas uzņēmumos, kas savukārt var radīt bezdarba pieaugumu valstī. Īpašu vietu banku darbības analīzē aizņem banku pašu līdzekļu dināmikas pētīšana. Banku pašu līdzekļu dinamikā analīze ir svarīga, jo ar tās palīdzību banka var kontrolēt savu darbību, paredzēt iespējamas grūtības un pieņemt nepieciešamas darbības tās novēršanai, arī ieguldītājs uz analīzes pamata var izvelēties drošāku banku. Šis darbs tiks veltīts latvijas banku pašu līdzekļu dinamikai.
Kursa darba mērķis ir uz paveiktas speciālas analīzes pamata izdarīt secinājumus par latvijas banku pašu līdzekļu dinamiku.
Augstākminēta mērķa sasniegšanai tika izvirzīti sekojoši uzdevumi:
1.Speciālajā literatūrā izpētīt komercbanku pašu līdzekļu būtību;
2.Analīzēt, no kā ir atkarīga banku stabilitāte un drošība;
3.Analīzēt komercbanku pašu kapitāla apjomu (dinamikā);
4.Uz analīzes pamata izdarīt secinājumus.
Kā neatņemamai banku drošības jautājuma daļai, darbā tiks pieversta uzmanība arī kapitāla pietiekamības rādītājam.
Kursa darba autore izvēlējās tādu darbu struktūru un saturu, jo pēc viņas domām tieši darbā atspoguļotie jautājumi dos iespēju saprast banku pašu līdzekļu būtību un uz analīzes pamata noskaidrot, kādas bankas ir drošākas.
Kursa darba apjoma ierobežotības dēļ tiks apskatīts laika periods no 1997. līdz 2000. gadam ieskaitot. Analīzei tika izvēlētas Parex banka, Hansabanka, Unibanka, kā bankas, kur pašu kapitāla tirgus daļas ir vislielākas.
Kursa darbā tiek izmantotas ekonomiskās un statistiskās analīzes metodes, jo šīs metodes ļauj saprotami un pieejami pasniegt informāciju. …