Ikvienas valsts valdībai, kā arī iedzīvotājiem ir jābūt ieinteresētiem savas valsts sekmīgas tautsaimniecības attīstības, kā arī iedzīvotāju dzīves līmeņa un labklājības veicināšanā. Ekonomika ir svarīga nozare, kura būtiski ietekmē valsts iedzīvotāju dzīves līmeņa attīstību un labklājību, tāpēc liela nozīme tiek piešķirta valdības, banku, kā arī citu sektoru darbībai. Īpaša uzmanība jāpievērš banku sektora attīstībai, problēmām, to risināšanas iespējām, lai veicinātu valsts ekonomiskās sistēmas sakārtotību un iedzīvotāju dzīves līmeņa palielināšanos. Ļoti aktuāls ir jautājums par finansu tirgus stipro un vājo pušu apzināšanu, korekciju ieviešanu, attīstības turpmāko gaitu, jo Latvija vēl nav sasniegusi eiro zonas tautsaimniecības un finansu tirgus attīstības līmeni.
Bankas ir nozīmīgākās finansu tirgus institūcijas, kuru viena no galvenajām funkcijām ir finansu tirgus starpniecība, kas lielā mērā ietekmē valsts ekonomikas un tautsaimniecības attīstību. No banku darbības rezultātiem ir atkarīga šādu valsts ekonomiska rakstura problēmu veidošanās:
noguldījumu un izsniegto kredītu termiņu sabalansēšanas problēma,
nekustamo īpašumu cenu celšanās,
banku likviditātes riska palielināšanās,
spekulatīvo naudas līdzekļu ieplūšanas valstī,
inflācijas palielināšanās.
Tā kā autore ir ieinteresēta banku darbības problēmu tendenču apzināšanā un risināšanā gan no klienta, gan, iespējams, no nākotnes bankas darbinieces pozīcijām, izvēlētā kursa darba tēma: „Bankas kā finansu tirgus starpnieki.”
Kursa darba mērķis ir iepazīties ar jēdzienu finansu tirgus, radīt priekšstatu par komercbanku starpniecības lomu un galvenajām problēmām finansu tirgū, kā arī izvirzīt dažus priekšlikumus šīs darbības pilnveidošanai.
Lai sasniegtu mērķi, darbā jārisina uzdevumi:
1.iepazīties ar finansu jēdziena būtību un finansu tirgus starpnieku lomu valsts ekonomikā;
2.pētīt finansu uzraudzības iestādes darbības principus un nozīmīgumu ekonomikas attīstības veicināšanā;…