2007.gads akciju tirgiem bijis saspringts un diezgan nervozs, ko ietekmēja ASV kredītu krīze un tās radītie zaudējumi finanšu institūcijām ne tikai ASV, bet arī Eiropā un pasaulē. Tomēr gadu kopumā ASV un Eiropas akciju tirgus indeksi noslēguši ar plusiem. ASV akciju tirgus indekss Dow Jones Industrial Average gada laikā palielinājies par 6,4%, bet tehnoloģisko akciju indekss Nasdaq Composite uzrādījis 9,8% lielu kāpumu. Eiropā labi veicies Vācijas akcijām − indekss DAX gada laikā palielinājies par 22,3%, krietni pieticīga izaugsme bijusi Lielbritānijā, kur biržas indekss FTSE 100 gadu noslēdzis ar 3,8% pieaugumu. Atšķirībā no ASV un Eiropas Japānas akciju tirgus piedzīvojis kritumu −indekss Nikkei gada laikā samazinājies par 11,1%.
Baltijas valstu akciju tirgos pērn vairāk dominēja negatīvās tendences. Līdz ar ekonomikas «pārkaršanu» un iespējamo ekonomikas «cieto piezemēšanos» Latvijas un arī pārējo Baltijas valstu uzņēmumu akcijas ārvalstu investoru skatījumā vairs nav pievilcīgs investīciju objekts, tāpēc 2007.gada pēdējie mēneši Baltijas valstu biržās aizritēja uz negatīvas nots. Lai gan pērn visi Baltijas akciju tirgi sasniedza savus vēsturiskos rekordus, gada laikā tikai Viļņas fondu tirgus spējis uzrādīt nelielus plusus, bet Latvijā un Igaunijā 2007.gada beigās akciju cenas ir par 9,2% un 13,3% zemākas nekā gada sākumā. Turklāt kopš 2007.gada februārī sasniegtā vēsturiskā rekorda Tallinas fondu biržas indekss zaudējis aptuveni 25%. Vairāk nekā 20% no oktobrī sasniegtā rekorda samazinājies Rīgas Fondu biržas indekss, savukārt Viļņas biržā akciju cenas no oktobra vidus līdz gada beigām kritušās par 11%.1
Mūsdienas Baltijas tirgu veido OMX grupas Tallinas, Rīgas un Viļņas fondu biržas. Baltijas vērtspapīru tirgus mērķis ir iespējami samazināt atšķirības starp atsevišķu Baltijas valstu tirgiem, tādējādi atvieglojot pārrobežu tirdzniecību un norēķinus un piesaistot reģionam vairāk investīciju. …